Zmarł Paweł Sanakiewicz. Był znanym aktorem dubbingowym   » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zmarł Paweł Sanakiewicz. Był znanym aktorem dubbingowym  

Zmarł Paweł Sanakiewicz. Był znanym aktorem dubbingowym  

Zmarł Paweł Sanakiewicz. Najbardziej zasłynął jako aktor dubbingowy. Grał też jednak w takich serialach jak „Klan” i „Na Wspólnej”. Miał 68 lat.

Nie żyje Paweł Sanakiewicz. Odszedł 8 września. Był aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. W tym roku przypadało jego 45-lecie w branży, ponieważ pierwsze kroki w zawodzie stawiał w 1978 r. w Teatrze „Bagatela” w Krakowie. 

Zobacz także: Natalia Przybysz zapowiada najnowszą płytę. „Ulegamy komercyjnej, sprzedażowej spirali”

Paweł Sanakiewicz nie żyje 

O śmierci Sanakiewicza poinformowano właśnie na profilu wcześniej wspomnianego teatru na Facebooku.  

Wiadomość, która do nas dotarła dziś rano, przepełniła nas bólem i olbrzymim żalem. Odszedł wybitny, mądry, pełen charyzmy i uroku Aktor i Człowiek. Miesiąc temu wspólnie świętowaliśmy jubileusz 45-lecia pracy artystycznej Pawła – przekazał Teatr „Bagatela”.  

W poście wspominano go jako bardzo pracowitego, miłego, towarzyskiego człowieka. 

W “Kotce na gorącym blaszanym dachu” wcielał się w postać Dużego Taty – rola niezwykła, trudna, kunsztowna i przejmująca, której Paweł nadał dojmujący, indywidualny rys. Takie były postaci kreowane przez Pawła. Nigdy nie odpuszczał. Nie chodził na artystyczne skróty. Bezkompromisowy jako aktor. Dżentelmen i mentor. Mistrz ubarwiający nasze życie teatralnymi anegdotami, był pełnym pasji i przywiązania do Najbliższych, niezwykłym Przyjacielem, Kolegą, Aktorem – podkreślono. 

Zobacz także: Ewa Bem odwołała kolejny koncert. Problemy ze zdrowiem nie ustają. Nowe fakty

Kim był Paweł Sanakiewicz? 

Paweł Sanakiewicz pochodził z Krakowa, gdzie urodził się 3 października 1954 r. Był absolwentem tamtejszej słynnej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego). Od razu po studiach zaczął pracę w zawodzie.  

Poza krakowskim Teatrem „Bagatela” w kolejnych latach można go było oglądać m.in. na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i krakowskiego Teatru Nowego „Proxima”.

Zobacz także: Paweł Golec ma zdolną córkę. Tak śpiewa Maja Golec

Aktor występował też w filmach, takich jak choćby „Twarz”, „Chopin. Pragnienie miłości” i „Nie było słońca tej wiosny”. Miał ponadto na koncie role w znanych serialach: „Na Wspólnej”, „Klanie” „Złotopolskich”.  

Sanakiewicz przede wszystkim był jednak znany z podkładania głosu w filmach. Dubbingował postaci w takich produkcjach jak „Iniemamocni”, „Potwory i spółka” czy „Auta”.