12 największych przebojów zespołu Queen » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 12 największych przebojów zespołu Queen

12 największych przebojów zespołu Queen

Za te utwory pokochaliśmy zespół Queen i Freddiego Mercury’ego.

Za te utwory pokochaliśmy zespół Queen i Freddiego Mercury’ego.

„Don’t Stop Me Now”

W tekście piosenki, wydanej w 1979 roku, pojawia się nawiązanie do Lady Godivy. Według legendy żona saksońskiego hrabiego poprosiła męża, by obniżył podatki. Ten postawił jej warunek. Stwierdził, że złagodzi zobowiązania finansowe, jeśli jego żona przejedzie przez miasto naga.

W głosowaniu fanów programu „Top Gear”, „Don’t Stop Me Now” została wybrane najlepszą piosenką, do słuchania podczas jazdy samochodem.

„Somebody to Love”

Jest to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych piosenek zespołu Queen. Została wydana w 1976 roku na albumie „A Day at the Races„. Krążek sprzedał się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy!

„We Will Rock You”

Utwór został wydany w 1977 roku na albumie „News Of The World”. Zamiast sekcji rytmicznej, Queen wykorzystał w piosence odgłosy tupania i klaskania, które stworzył sam, dodając później pogłos.

„We Are the Champions”

„We Are the Champions” miał pojawić się na albumie „A Night at the Opera”, jednak Freddie Mercury uznał, że nie pasuje on do całości i musi poczekać na swoją kolej. W 2011 roku Brian May i Roger Taylor nagrali razem z Robbiem Williamsem nową wersję utworu na potrzeby filmu „Obłędny rycerz”.

„I Want to Break Free”

Istnieją dwie wersje tego utworu – ta, która znalazła się na albumie oraz singlowa, prawie minutę dłuższa. Teledysk to parodia brytyjskiej opery mydlanej „Coronation Street”. Muzycy przebrani są w nim w damskie ubrania.

„Bohemian Rhapsody”

Mimo że już wcześniej pojawiały się filmiki muzyczne (np. w historii Beatlesów), za pierwszy teledysk, w dzisiejszym rozumieniu, uważa się właśnie Bohemian Rhapsody”. Koszt realizacji pomysłu Freddiego wynosił tyle, co nakręcenie „Przeminęło z wiatrem”. Teledysk do „Bohemian Rhapsody” zmienił sposób odbierania muzyki. Mówi się, że gdyby nie on, nigdy nie powstałyby MTV i VH1.

„It’s a Kind of Magic”

Tytuł utworu „A Kind of Magic” wymyślił Roger Taylor, wielki fan filmu „Highlander” z Christopherem Lambertem, który wypowiada tam właśnie te słowa. Odniesienie do filmu stanowią także frazy: „one prize, one goal”, „no mortal man” i „there can be only one”.

„Friends Will Be Friends”

Piosenka została wydana w 1986 roku na albumie „A Kind of Magic”. Współautorem tego hitu jest John Deacon. Teledysk został nagrany w maju 1986 roku w Londynie, podczas zjazdu Międzynarodowego Fan Clubu grupy Queen. Pojawiło się na nim prawie 900 fanów.

„The Show Must Go On”

Myślę, że przyznacie rację, iż jest to jedna z najsmutniejszych, a jednocześnie najpiękniejszych, jeśli chodzi o warstwę tekstową, piosenek Queen. Utwór porusza temat śmiertelnej choroby wokalisty. Jego nagranie było dla Freddiego ogromnym wysiłkiem. Choć jeszcze wtedy informacja o jego chorobie nie została upubliczniona, wokalista był już w fatalnym stanie. Nie było możliwe nagranie teledysku, dlatego zespół wykorzystał w nim materiały archiwalne.

„Radio Gaga”

Inspiracją do napisania utworu, było wyrażenie używane często przez 3-letniego wówczas (był rok 1984) syna Rogera Taylora.

Amerykańska wokalistka, Stefani Germanotta, przyjęła swój pseudonim artystyczny z powodu ogromnej sympatii do tej piosenki. Mowa oczywiście o Lady Gadze.

„Who Wants To Live Forever”

Autorem ballady jest Brian May. Powstała ona na użytek filmu „Nieśmiertelny„. Nakręcenie klipu do tego kawałka, kosztowało 150 tysięcy funtów. Covery nagrało co najmniej 9 wykonawców, w tym m.in. Edyta Górniak.

„Heaven For Everyone”

Po raz pierwszy piosenka została opublikowana w 1988 roku na albumie zespołu Rogera Taylora, The Cross „Shove it”. W tej wersji „Heaven For Everyone” Freddie był jedynie wokalistą wspomagającym. W 1995 roku Queen nagrał swoją aranżację tego kawałka, z Mercurym na wokalu. Piosenka promowała album „Made in Heaven”.