10 kultowych piosenek! Na pewno je znasz, ale nie pamiętasz tytułu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 10 kultowych piosenek! Na pewno je znasz, ale nie pamiętasz tytułu

10 kultowych piosenek! Na pewno je znasz, ale nie pamiętasz tytułu

Dziś zestawienie utworów, które znamy wszyscy. Każdy z nas potrafi zanucić ich główny motyw, jednak gdy pada pytanie o tytuł, nikt nie zna odpowiedzi. Nawet nie wiadomo, gdzie jej szukać! Oto największe nieznane przeboje!

Dziś zestawienie utworów, które znamy wszyscy. Każdy z nas potrafi zanucić ich główny motyw, jednak gdy pada pytanie o tytuł, nikt nie zna odpowiedzi. Nawet nie wiadomo, gdzie jej szukać! Oto największe nieznane przeboje!

The Who – Baba O’Riley

Znane również pod tytułem „Teenage Wasteland”. Skąd to znamy? Oczywiście z seriali. W piosence zasłuchiwał się doktor House. Numer również otwierał „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. The Who to legendarny zespół rockowy, który powstał w 1964 roku.

Byli idolami brytyjskiej subkultury młodzieżowej – modsów, a największą popularność osiągnęli na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ich piosenkę „Behind Blue Eyes” w 2003 roku wykonał Limp Bizkit. Co oprócz „Baba O’Riley” możesz znać z repertuaru The Who? Oczywiście „My Generation”.

Quincy Jones – Soul Bossa Nova

Znamy jako „ta piosenka z Austina Powersa”. Quincy Delight Jones to urodzony 14 marca 1933 roku w Chicago kompozytor muzyki jazzowej i filmowej. Siedemdziesięciokrotnie (!) nominowany do nagrody Grammy, z czego 25 statuetek wygrał. W 1991 roku Quincy odebrał zaszczytną Grammy Legend Award.

Suzanne Vega – Tom’s Diner

Znane jako „Tytytyry tytytyry”. Suzanne Vega urodziła się 11 lipca w Kalifornii. Jej muzyka oscyluje wokół folku i folk rocka. Artystka swoją popularność zawdzięcza między innymi takim przebojom jak „Tom’s Diner” czy „Luka”.

Piotr Czajkowski – Taniec Cukrowej Wieszczki

Z czym nam się to kojarzy? Z Harrym Potterem? Z Narnią? Świętami Bożego Narodzenia? Czy po prostu z baśniami i magią dzieciństwa? Utwór pochodzi ze słynnego baletu „Dziadek do orzechów”, który Czajkowski skomponował w 1892 roku. Jego twórczość wywarła wielki wpływ na rozwój muzyki klasycznej w Rosji.

The Fratellis – Chelsea Dagger

uiouio

Kolejna piosenka z niezawodnym motywem „Tararara”. Piosenka znana przede wszystkim z reklamy piwa. Idealnie spełniała swoją marketingową powinność – za pierwszym zamachem wpada w ucho i swobodnie można ją puścić na imprezie bez powodowania obciachu.

The Fratellis to indie rockowy zespół założony w Glasgow. 23 kwietnia 2010 roku zespół niestety zawiesił działalność. Jednocześnie wokalista, Jon Lawler rozpoczął karierę solową.

Aram Chaczaturian – Taniec z szablami

A to skąd znamy? Utwór pojawił się w niezliczonej ilości filmów, najczęściej będąc tłem do komicznych pościgów. Motyw nucili również bohaterowie serialu „Teoria Wielkiego Podrywu” podczas zabawy przechodzenia przez lasery. Aram Chaczaturian to prawdziwa duma Armenii. Urodził się 3 czerwca 1903 roku w Tbilisi i często stosował w swojej twórczości oryginalne motywy ormiańskie.

„Taniec z szablami” pochodzi z baletu „Gajane”, do którego Chaczaturian skomponował całą muzykę. Co możemy jeszcze znać? „Adagio” z tego samego baletu wykorzystał sam Stanley Kubrick do drugiej części swojego filmu „2001: Odyseja kosmiczna”.

Teddybears feat. Mad Cobra – Cobrastyle

Kolejna piosenka z reklamy, która powinna znaleźć się na każdej imprezie. Utwór znalazł się również w ścieżce dźwiękowej gry FIFA 06. Ich inną piosenkę zatytułowaną „Hey Boy” skowerowały dziewczyny z zespołu Blog 27.

Teddybears (znane również jako Teddybears STHLM bądź Teddybears Stockholm) to szwedzka grupa rockowa, łącząca w swoich utworach gitarowe brzmienia i elektronikę.

Télépopmusik – Breathe

Piosenka znana jak kilka poprzedniczek, z reklamy. Teledysk idealnie wpisuje się w klimat piosenki i wakacyjnego leniuchowania w rytmie muzyki lounge. Télépopmusik to francuskie trio, które swój debiut zanotowało w 2001 roku albumem „Genetic World”. Zespół również był nominowany do Nagrody Grammy.

I Monster – Daydream in blue

Piosenka podobnie utrzymana w stylu lounge, swoim dusznym i lepkim klimatem przywodzi na myśl najgorętsze dni lata. I Monster to duet brytyjskich producentów – Deana Honera i Jarroda Goslinga. Utwór również wykorzystany był w kilku reklamach i serialach, między innymi w dramacie „Hustle”.

Edvard Grieg – W grocie Króla Gór

Utwór wszystkim doskonale znany. Ostatnio wykorzystany przez oskarowy duet Trenta Reznora i Atticusa Rossa w soundtracku do filmu „Social Network”. Edvard Grieg to urodzony w 1843 roku w norweskim Bergen kompozytor i dyrygent.

Oficjalny przedstawiciel skandynawskiego romantyzmu w muzyce. „W grocie Króla Gór” zostało skomponowane do sztuki „Peer Gynt” napisanej przez norweskiego dramaturga, Henrika Ibsena.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *