10 ciekawostek o zespole The Kelly Family » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 10 ciekawostek o zespole The Kelly Family

10 ciekawostek o zespole The Kelly Family

W latach 70. ubiegłego wieku, amerykańsko-europejski zespół zaczął cieszyć się rosnącą popularnością w całej Europie. Sprawdźcie, jak wiele ciekawych faktów skrywa historia The Kelly Family.

W latach 70. ubiegłego wieku, amerykańsko-europejski zespół zaczął cieszyć się rosnącą popularnością w całej Europie. Sprawdźcie, jak wiele ciekawych faktów skrywa historia The Kelly Family

.

Hiszpańska geneza

W 1966 roku, Daniel Kelly wraz ze swoją żoną – Janice – postanowili przeprowadzić się ze Stanów Zjednoczonych do Hiszpanii. Rok później małżeństwo rozstało się, a Daniel poślubił opiekunkę swoich dzieci – Barbarę Ann. To właśnie ten związek dał początek The Kelly Family.

Uliczne początki

Na początku swojej drogi, zespół śpiewał na ulicach oraz w metrze, zbierając pieniądze od przechodniów. Dzieci uczyły się grać na instrumentach w domu, pod czujnym okiem ich ojca.

W 1975 roku kapela The Kelly Family zadebiutowała w hiszpańskiej telewizji. Niedługo po tym wydarzeniu muzycy zostali docenieni. W 1978 roku zespół wydał pierwszy singiel o nazwie „Danny Boy” oraz rozpoczął podróże po Europie. Występował między innymi w: Austrii, Irlandii, Niemczech, Francji i Włoszech.

Rodzinny interes

Członkowie rodziny pełnili funkcję swoich własnych menadżerów i producentów. Sami byli odpowiedzialni za ustawianie sceny oraz nagłośnienia. Na ich koncerty zaczynało przychodzić coraz więcej osób, a muzycy zaczynali marzyć o międzynarodowej karierze.

Pełne sukcesów lata 90.

Ostatnia dekada XX wieku, przyniosła zespołowi ogromne sukcesy. W 1994 roku, wydali album „Over the Hump”, który sprzedał się w ilości 4,5 miliona sztuk. Formacja The Kelly Family zaczęła wyprzedawać stadiony w całej Europie. W Wiedniu udało im się zagrać koncert dla 250 tysięcy widzów.

Rodzinna grupa muzyczna zyskała popularność na całym globie. Święcili sukcesy w USA, Brazylii, RPA i Chinach. Otrzymali mnóstwo nagród, takich jak: Echo, Bambi oraz Złote Kamery. Poza „Over the Hump”, w rekordowym nakładzie sprzedały się takie albumy jak: „Growin’ Up”, „From Their Hearts” i „Christmas for All”.

Koncert w Sopocie

W 1996 roku kapela The Kelly Family przyjechała do Polski. Zespół zagrał ponad godzinny koncert na Sopot Festival. Fani zgromadzeni na widowni, mogli usłyszeć szesnaście utworów. Muzycy przywitali się z publicznością kawałkiem pt. „Why Why Why”, a pożegnali się piosenką „I Can’t Help Myself”.

Członkowie zespołu często odwiedzali nasz kraj. W ramach swoich solowych projektów w Polsce pojawili się: Angelo, Jimmy, Kathy, Paddy i Patricia.

Eurowizja

W 2002 roku, grupa próbowała swoich sił w „47. Konkursie Piosenki Eurowizji”. Zespół The Kelly Family wziął udział w niemieckich eliminacjach, do których przystąpił z piosenką „I Wanna Be Loved”.

Ostatecznie utwór amerykańsko-europejskiego zespołu uplasowała się na czwartym miejscu w głosowaniu widzów. Po zakończeniu eliminacji pojawiły się pogłoski, które sugerowały, iż czas na oddawanie głosów na „I Wanna Be Loved”, miał być skrócony przez przedwczesne, omyłkowe zamknięcie linii telefonicznej. Po tych wydarzeniach, muzycy nie kryli swojego oburzenia.

Rodzinna tragedia

5 sierpnia 2002 roku, w wieku 71 lat zmarł Daniel Jerome Kelly. Przyczyną śmierci był wylew krwi do mózgu. Daniel został pochowany w Irlandii, a w uroczystościach pogrzebowych wzięli udział tylko najbliżsi.

Na szczęście dla fanów zespołu, rodzinna tragedia nie spowodowała końca The Kelly Family. Formacja wydała jeszcze dwa albumy „Homerum” i „Hope”.

Charytatywny album

W 2005 roku, zespół wypuścił wcześniej wspomniany album „Hope”. Płyta została nagrana w pięcioosobowym składzie (Patricia, Jimmy, Joey, Maite, Angelo), a za produkcję odpowiedzialni byli Jimmy oraz Angelo.

Na okładce albumu widniała informacja, że cały dochód ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na „St. John Children” (organizacja zajmująca się pomocą dla bezdomnych dzieci oraz takich, które są ofiarami przemocy domowej).

Wyczekiwany powrót

Dwanaście lat po wydaniu albumu „Hope”, zespół powrócił do tworzenia. Kapela The Kelly Family nagrała studyjny album o nazwie „We Got Love”. Płyta trafiła na półki sklepów 24 marca 2017 roku. Składała się z 14 piosenek, a „Deluxe Edition” owego albumu posiadało trzy dodatkowe kawałki.

W kupie siła

W ciągu całej swojej historii, zespół liczył sobie aż jedenastu członków, którzy wspólnie stworzyli 23 albumy. Za tak dużym sukcesem zespołu The Kelly Family stali:

 • Caroline Kelly (ur. 20 lipca 1962 w Leominsterze w stanie Massachusetts)
 • Kathy Kelly, właśc. Kathleen Anne Kelly (ur. 6 marca 1963 w Leominsterze)
 • Paul Kelly (ur. 16 marca 1964 w Leominsterze)
 • John Kelly, właśc. John Michael Kelly (ur. 8 marca 1967 w Talavera de la Reina)
 • Patricia Kelly, właśc. Patricia Maria Kelly (ur. 22 listopada 1969 w Gamonal)
 • Jimmy Kelly, właśc. James Victor Kelly (ur. 18 lutego 1971 w Gamonal)
 • Joey Kelly, właśc. Joseph Maria Kelly (ur. 20 grudnia 1972 w Toledo)
 • Barby Kelly, właśc. Barbara Ann Kelly (ur. 28 kwietnia 1975 w Belascoain, zm. 15 kwietnia 2021)
 • Paddy Kelly, właśc. Michael Patrick Kelly (ur. 5 grudnia 1977 w Dublinie)
 • Maite Kelly, właśc. Maite Star Kelly (ur. 4 grudnia 1979 w Berlinie)
 • Angelo Kelly, właśc. Angelo Gabriele Kelly (ur. 23 grudnia 1981 w Pampelunie).
https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MTdRLDNHNGosMA==

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *