Dawid Podsiadło nagrał nowy utwór. Powraca do świata Cyberpunk 2077 » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Dawid Podsiadło nagrał nowy utwór. Powraca do świata Cyberpunk 2077

Dawid Podsiadło nagrał nowy utwór. Powraca do świata Cyberpunk 2077

Ostatnio Dawid Podsiadło nie szczędzi niespodzianek fanom. Teraz przygotował kolejną. Już niebawem premierę będzie miał utwór, który artysta nagrał specjalnie na potrzeby gry Cyberpunk 2077, a dokładniej jej rozszerzenia: Phantom Liberty (pol. Widmo Wolności). To już kolejna współpraca 30-latka z rodzimym studiem CD Projekt RED.

O tym, że coś jest na rzeczy, zaczęto mówić już 26 sierpnia. Kiedy Dawid Podsiadło dawał rekordowy koncert dla 80. tys. osób na PGE Narodowym, na telebimach można było zobaczyć w pewnej chwili zapowiedź: „CD PROJEKT RED X DAWID PODSIADŁO”.

CD PROJEKT RED to polski producent gier komputerowych, odpowiedzialny m.in. za popularną na całym świecie pozycję Cyberpunk 2077. Niedługo, bo już 26 września, na rynek wejdzie duży dodatek do gry – rozszerzenie Phantom Liberty (pol. Widmo Wolności).

Zobacz także: Duff McKagan wyda nowy album. Basista Guns N’ Roses zapowiada powstanie serialu o scenie Seattle

Nowy utwór Dawida Podsiadły motywem przewodnim Phantom Liberty 

Niedawno na oficjalnym koncie Cyberpunk 2077 na Twitterze (obecnie X) pojawiła się krótka zapowiedź tego, co Dawid Podsiadło szykuje dla studia CD PROJEKT RED. Najpopularniejszy polski muzyk stworzył utwór na potrzeby aktualizacji słynnej gry. 

„Phantom Liberty” będzie muzycznym motywem przewodnim całego rozszerzenia o tym samym tytule. Podsiadło w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych uchylił nieco rąbka tajemnicy nt. pracy nad nową piosenką. Pojawiła się na niej nawet orkiestra. Po teaserze można przypuszczać, że fani nie będą zawiedzeni kompozycją i wykonaniem.

Zobacz także: Peja – zaczynał jako sportowiec. Tego nie wiecie o znanym raperze

Dawid Podsiadło po raz kolejny w świecie Cyberpunk 2077 

Jak wspominaliśmy, Dawid Podsiadło współpracował już wcześniej z CD Projekt RED. W 2022 r. premierę na platformie Netflix miał serial anime „Cyberpunk: Edgerunners” na podstawie gry. Podsiadło nagrał outro do całej produkcji, a także do każdego odcinka z osobna pt. „Let You Down”.

Zobacz także: Edyta Górniak straciła głos? Wyjawiła, co się działo na planie „Rytmy Dwójki”

Utwór stworzył we współpracy z kompozytorem Akirą Yamaoką odpowiedzialnym za ścieżkę dźwiękową do serii Silent Hill. Owoc współpracy polsko-japońskiej świetnie wpasował się w klimat gry i serialu. Został bardzo dobrze przyjęty przez graczy i postronnych słuchaczy oraz zyskał bardzo dużą popularność.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *