Elvis Presley błyszczał w kultowym filmie 56 lat temu
Strona Główna > Elvis Presley błyszczał w kultowym filmie 56 lat temu. Wzruszające przeboje obchodzą dziś urodziny!

Elvis Presley błyszczał w kultowym filmie 56 lat temu. Wzruszające przeboje obchodzą dziś urodziny!

Elvis Presley to jedna z najważniejszych ikon popkultury XX wieku. Król rock’n’rolla jest znany na całym świecie! Podobnie jak jego utwory. Piosenki z albumu do kultowego filmu „Wielkie kłopoty” obchodzą dziś 56. urodziny. Z tej okazji przypominamy wzruszające przeboje Elvisa Presleya.

Film „Wiekie kłopoty” (ang. „Double Trouble”) swoją premierę miał 5 kwietnia 1967 roku. Produkcja w reżyserii Normana Tauroga zasłynęła przede wszystkim dzięki udziałowi Elvisa Presleya na ekranie. Grał on główną rolę w muzycznej komedii kryminalnej.

Zobacz także: Zdjęcie Marilyn Monroe bez makijażu. „Sanah, czy to ty?”

Elvis Presley i „Double Trouble”

Presley był nie tylko muzykiem, ale również aktorem. Jego talent do wcielania się w role często łączono z muzycznymi dokonaniami. Właśnie dlatego w większości produkcji filmowych, w których występował, wcielał się w rolę artysty scenicznego. Całość uzupełniały utwory stworzone przez Presleya na potrzeby danego filmu.

Nie inaczej było z „Wielkimi kłopotami”. To historia o młodym piosenkarzu, który poznał młodą kobietę. Bohaterkę chciano okraść z drogocennych kamieni. Przygodom tej dwójki towarzyszyła muzyka Elvisa Presleya. To właśnie 1 czerwca 1967 roku wydał płytę z muzyką do filmu „Double Trouble”.

Zobacz także: 8 niezwykłych faktów o Elvisie Presleyu

Poruszające utwory, które się na niej znalazły to tytułowy „Double Trouble”, „City by Night”, „Old MacDonald”, „Never Ending”, „Blue River”, „I Love Only One Girl” czy „What Now, What Next, Where To”. Płyta zawierała łącznie 12 piosenek. Tytułowego możecie posłuchać na nagraniu poniżej.

Tajemnica czerwonej kurtki Presleya

Przy okazji opisywania historii utworów Presleya, warto wspomnieć o ciekawostce związanej z charakterystyczną kurtką gwiazdora. Król rock’n’rolla w „Wielkich kłopotach” miał na sobie czerwoną „marynarkę” z czarnymi zapięciami. To typowy element garderoby Presleya z tej produkcji. W latach 90. wiele osób chciało zdobyć przedmiot należący do Presleya.

Zobacz także: Zakochani muzycy wykonali balladę „Can’t Help Falling In Love” [WIDEO]

Ostatecznie czerwona kurtka z filmu „Double Trouble” została sprzedana na aukcji w 1996 roku, jak podaje serwis Classic Movie Hubb. Jej cena osiągnęła wówczas cenę 11,5 tysiąca dolarów. W przeliczeniu po obecnym kursie jest to ok 50 tysięcy złotych. Kiedyś kurs dolara wynosił ok. 2,70 zł. Wartość pieniądza była też

zdecydowanie inna.

Źródło: YouTube @Rotten Tomatoes Classic Trailers