Zdjęcie Marilyn Monroe bez makijażu. "Sanah, czy to ty?"
Strona Główna > Zdjęcie Marilyn Monroe bez makijażu. „Sanah, czy to ty?”

Zdjęcie Marilyn Monroe bez makijażu. „Sanah, czy to ty?”

Gdyby żyła, 1 czerwca 2023 Marilyn Monroe kończyłaby 97 lat. Z okazji rocznicy urodzin prezentujemy archiwalne zdjęcie Marilyn Monroe bez makijażu. Internauci zauważają w niej podobieństwo do polskiej wokalistki Sanah. Mają rację?

Marilyn Monroe to jedna z najsłynniejszych aktorek na świecie. Prawdziwa ikona stylu, klasy i piękna! Od lat uznawana za seksbombę, która zawładnęła światowym kinem w latach 50. i 60. XX wieku. Wielka gwiazda urodziła się 1 czerwca 1926 roku w Los Angeles. Pochodziła z rodziny związanej z branżą filmową. Jej rodzice byli montażystami w Hollywoodzkiej Wytwórni Filmowej.

Zobacz także: „Blondynka”: Zachwycająca Ana de Armas jako Marylin Monroe w Netfliksowej produkcji

Karierę aktorka zaczynała w latach 40. XX wieku jako tak zwana pin-up girl. W 1951 roku związała się z wytwórnią Fox, co przyniosło jej wielką rozpoznawalność. Występowała w takich produkcjach takich jak „Mężczyźni wolą blondynki”, „Niagara” czy „Pół żartem, pół serio”. Była laureatką wielu nagród, np. Złotego Globu.

Marilyn Monroe – wygląd i styl

Monroe była popularna nie tylko za sprawą ról, które odgrywała. Widzów elektryzowała przede wszystkim jej uroda, do czego sama aktorka podchodziła z dystansem. Była pewna siebie, a do tego uchodziła za prawdziwą piękność. Do dziś jej charakterystyczny styl jest uznawany za wzór do naśladowania.

Zobacz także: Tajemnicze śmierci gwiazd – jak odeszli Marilyn Monroe, Tupac i Heath Ledger?

Aktorka przyciągała wzrok jasnymi włosami i makijażem. Nosiła pieprzyk nad wargą, usta zazwyczaj malowała na czerwono, a policzki podkreślała różem. Do tego jasna cera i kobiece kształty to coś, co do dziś kojarzy się z Marilyn Monroe. W sieci są jednak archiwalne zdjęcia, które pokazują gwiazdę wszechczasów bez makijażu.

Stare zdjęcie Monroe. Tak wyglądała bez makijażu

Na jednej z fotografii widać aktorkę w zupełnie naturalnym wydaniu. Wiele internautów sądzi, że wyglądała wtedy jeszcze piękniej i nie potrzebowała podkreślania urody kosmetykami. Trudno się nie zgodzić. Ikona stylu w każdym wydaniu przyciągała wzrok!

Niektórzy internauci widzą w gwieździe podobieństwo do polskiej piosenkarki Sanah. Ich zdaniem panie są do siebie bardzo podobne. – Sanah, czy to ty?, – A to nie Sanah? – pytają w komentarzach. Inni dodają, że Monroe była „śliczna” i „bardzo piękna” niezależnie od makijażu. – Naturalnie i bardzo ładnie – brzmi jedna z opinii. Zobaczcie sami!

Zobacz także: Zjawiskowa Maria Dębska jako Kalina Jędrusik w zwiastunie filmu „Bo we mnie jest seks”