Eurowizja 2024 tuż, tuż. To Marcin Maciejczak powiedział o Steczkowskiej. Trafnie? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Eurowizja 2024 tuż, tuż. To Marcin Maciejczak powiedział o Steczkowskiej. Trafnie?

Eurowizja 2024 tuż, tuż. To Marcin Maciejczak powiedział o Steczkowskiej. Trafnie?

W maju przyszłego roku po raz kolejny odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji. Chęć reprezentowania naszego kraju w międzynarodowych zmaganiach wyraził między innymi Marcin Maciejczak. O szansę wystąpienia na eurowizyjnej scenie młody piosenkarz będzie walczyć z Justyną Steczkowską. Jak siedemnastolatek ocenił jej szanse w konkursie?

,

Już za kilka miesięcy odbędzie się 68. Konkurs Piosenki Eurowizji. Tym razem jego gospodarzem będzie Szwecja. Wszystko za sprawą zeszłorocznego zwycięstwa w muzycznej rywalizacji skandynawskiej piosenkarki Loreen, która swoim wykonaniem utworu „Tattoo” podbiła serca publiczności.

W konkursowych zmaganiach ponownie weźmie udział także reprezentant Polski. Kto nim zostanie? Chęć wystąpienia na eurowizyjnej scenie deklarowały jak dotąd takie gwiazdy jak Sylwia Grzeszczak, Kuba Szmajkowski czy Marcin Maciejczak. Młody piosenkarz przygotował już nawet dwie propozycje utworów, z którymi mógłby pojechać do Malmö. Kiedy je usłyszymy?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Marcin Maciejczak wygrał „The Voice Kids”. Teraz marzy o Eurowizji

Marcin Maciejczak zdobył popularność dzięki udziałowi w emitowanym na antenie TVP2 „The Voice Kids”. Pod skrzydłami Dawida Kwiatkowskiego nastolatkowi udało się dojść aż do finału talent show. Dzięki głosom telewidzów młody chłopak został zwycięzcą programu. Jak potoczyła się jego kariera?

Pierwszy singiel piosenkarza, zatytułowany „Jak gdyby nic”, ujrzał światło dzienne w lutym 2020 roku. Utwór był zapowiedzią pierwszej płyty Maciejczaka, która ukazała się w czerwcu następnego roku. Album nosi tytuł „Tamte dni” i zadebiutował na 13. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS.

Zobacz także: Powstanie dalszy ciąg filmu „Barbie”? Reżyserka komentuje doniesienia

Młody piosenkarz pojedzie na Eurowizję? Ważna deklaracja

Od czasu zwycięstwa Marcina Maciejczaka w „The Voice Kids” minęły już ponad trzy lata. Siedemnastolatkowi marzą się już jednak kolejne sukcesy. Kilka miesięcy temu piosenkarz zdradził fanom, że chciałby wystartować w najbliższym Konkursie Piosenki Eurowizji. Właśnie z myślą o nim wokalista nagrywa od jakiegoś czasu nowe piosenki.

Jak wiecie, od wielu miesięcy przygotowuję się do wystartowania w tym konkursie. Nie traktuję tego jak kaprys czy chęć przygody. To moje wieloletnie marzenie i jeśli mam o nie zawalczyć, to tylko będąc dobrze przygotowanym! Merytorycznie, scenicznie, warsztatowo, językowo, z konkretną koncepcją artystyczną. Wspominałem Wam, że przez cały rok szukałem i pracowałem nad najlepszym utworem na Eurowizję. Niektóre próby zaowocowały dobrymi piosenkami, inne demówkami, które raczej zostaną w szufladzie – wyznał piosenkarz w swoim najnowszym poście na Instagramie.

Niedawno wokalista wyjawił, że ma już dwa utwory, które mógłby zaśpiewać na eurowizyjnej scenie. Oba zostały napisane w języku angielskim. Artysta zdradził także, że nawet jeśli nie uda mu się zostać reprezentantem naszego kraju w konkursie, fani i tak usłyszą przygotowane przez niego piosenki. Znajdą się one na nadchodzącym albumie siedemnastolatka.

Podjąłem współprace z muzykami z kilku różnych krajów, bo zależy mi na szerszej perspektywie. Finalnie mam na ten moment dwie moim zdaniem bardzo dobre piosenki! Jeśli Telewizja ogłosi preselekcje, wspólnie z moim teamem wybierzemy tę jedną. Jeśli Telewizja zdecyduje o wyborze wewnętrznym, chciałbym przedstawić obie propozycje, spośród których wybierzemy tę jedną wspólnie z Telewizją, bo ważne jest dla mnie zdanie ludzi, którzy mają doświadczenie w tym temacie – przekazał w nowym wpisie Marcin Maciejczak.

Zobacz także: Maryla Rodowicz zaskakuje fanów w swoje urodziny! Dacie wiarę, ile ma lat?

Justyna Steczkowska wygryzie Maciejczaka? Tak ocenił jej szanse

O szansę reprezentowania Polski na Eurowizji chce walczyć także Justyna Steczkowska. Nie wiadomo jednak, że czy piosenkarka pracuje już nad utworem, z którym mogłaby wystąpić w Szwecji. Czy Marcin Maciejczak widzi w niej potencjalną konkurencję w krajowych preselekcjach do konkursu? O to postanowił spytać młodego gwiazdora serwis Plejada.

Ja z panią Justyną dobrze się znam. Stworzyliśmy razem piosenkę w 2021 roku, z tego, co pamiętam, więc o żadnej konkurencji nie mówimy, bo ja panią Justynę bardzo szanuję – powiedział Marcin Maciejczak w rozmowie z portalem Plejada. – Jest to bardzo ciepła osoba i nawet nazwała mnie jej synem, jak nagrywaliśmy teledysk, bo stwierdziła, że jesteśmy bardzo podobni, więc tutaj nie będzie konkurencji na pewno – dodał młody piosenkarz.

Czy Marcin Maciejczak pokona Justynę Steczkowską w rywalizacji o udział w konkursie? O tym przekonamy się już niebawem.

Zobacz także: Co za wpadka! To zrobiła na antenie. Ludzie oburzeni

Czy lubisz muzykę Marcina Maciejczaka?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >