Garnitur Johna Travolty z "Gorączki sobotniej nocy" może być Twój!
Strona Główna > Garnitur Johna Travolty z „Gorączki sobotniej nocy” może być Twój!

Garnitur Johna Travolty z „Gorączki sobotniej nocy” może być Twój!

Na nadchodzącej aukcji, która odbędzie się już w kwietniu, pojawią się różne przedmioty z kultowych filmów. Jednym z nich będzie kultowy biały garnitur, w którym John Travolta wystąpił w filmie „Gorączka sobotniej nocy”. Oprócz niego na aukcji będzie można znaleźć autografy, zdjęcia oraz elementy kostiumów z klasyków filmowych oraz najnowszych produkcji.

Na aukcji będzie można nabyć jedno z najbardziej charakterystycznych ubrań z kultowego filmu. Został wystawiony na sprzedaż trzyczęściowy, biały garnitur, w którym John Travolta wystąpił na planie „Gorączki sobotniej nocy”. Eksperci szacują wartość kultowego białego garnituru noszonego przez postać Tony’ego Manero na 100-200 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 430-860 tysięcy złotych.

Natomiast, ubranie Vincenta Vegi, rolę, którego grał Travolta w „Pulp Fiction”, według ekspertów powinno być warte od 24 do 45 tysięcy dolarów, czyli około 107-193 tysięcy złotych.

Biały garnitur Johna Travolty z „Gorączki sobotniej nocy” na aukcji

W filmie z 1977 roku „Gorączka sobotniej nocy” John Travolta wciela się w postać Tony’ego Manero, młodego Brooklyńczyka, który ucieka od rzeczywistości poprzez taniec. Film ten przyczynił się do popularyzacji muzyki disco na całym świecie, a rola Travolty przyniosła mu nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Aktor. W jednej z najbardziej kultowych scen tańca widzimy głównego bohatera w białym garniturze. Ten kostium może teraz osiągnąć na aukcji nawet wartość 200 tysięcy dolarów (czyli ponad 850 tysięcy złotych).

VALERIE MACON/AFP/East News

Według informacji podawanych przez CNN, garnitur zostanie wystawiony na sprzedaż w ramach aukcji „Hollywood: Klasyka i Współczesność” organizowanej przez Julien’s Auctions i Turner Classic Movies. Aukcja odbędzie się między 22 a 23 kwietnia. Organizatorzy podają, że to właśnie ten biały garnitur z poliestru został użyty przez Travoltę w słynnej scenie konkursu tanecznego. Marynarka ma przesadnie spiczaste klapy z przeszyciami oraz dwie obszerne kieszenie. Do zestawu dołączone są również listy autentyczności od Paramount Studios i samego Travolty.

Co jeszcze można znajdzie się na aukcji?

Na aukcji nie zabraknie innych unikalnych przedmiotów z kultowych filmów. Wśród nich znajdzie się między innymi maczeta używana przez Harrisona Forda podczas kręcenia „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” z 1984 roku. Na sprzedaż pojawi się również hełm Iron Man Mark XLVI, który został noszony przez Roberta Downey’a Jr. w „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów” z 2016 roku.

Kolejnym interesującym przedmiotem będzie elektryczna deskorolka z filmu „Powrót do przyszłości 2” z 1989 roku, która należała do postaci granej przez Michaela J. Foxa. Dodatkowo, na aukcji zostanie wystawiona laska, która kiedyś należała do Charliego Chaplina, a także liczne zdjęcia i autografy sławnych osobistości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *