"The Voice": Głucha uczestniczka zachwyciła hitem "Killing Me Softly"
Strona Główna > Głucha uczestniczka „The Voice” zachwyciła jurorów przebojem „Killing Me Softly”

Głucha uczestniczka „The Voice” zachwyciła jurorów przebojem „Killing Me Softly”

Za takie momenty najbardziej uwielbiamy programy talent show. Każdy może spróbować swoich sił, niezależnie od wszystkiego. W ostatnim odcinku „The Voice” głucha 24-latka zachwyciła jurorów swoich występem! Sami zobaczcie!

W USA trwają castingi do nowej edycji show „The Voice”. Nigdy wcześniej w historii programu nie zdarzyło się, aby na scenie wystąpiła osoba głucha. 24-letnia Ali udowodniła, że warto walczyć o swoje marzenia. Podczas przesłuchań w ciemno wykonała wielki przebój „Killing Me Softly With His Song”. Jej występ możecie zobaczyć poniżej.

Ta uczestniczka ma szansę na karierę muzyczną dzięki dwóm implantom słuchowym. Trenerzy programu zostali zaskoczeni i poruszeni faktem, że ta niezwykła kobieta przełamała swoje ograniczenia i zdecydowała się wystąpić w programie.

„Killing Me Softly” – ballada wszech czasów?

Przebój Killing Me Softly najczęściej kojarzymy z zespołem Fugees. Słusznie, bo to dzięki nim piosenka stała się hitem uwielbianym do dziś. Jednak to nie oni stworzyli ten kawałek. Autorami utworu są wspomniani wcześniej Charles Fox i Norman Gimbel. Fox jest odpowiedzialny za kompozycję, natomiast Gimbel napisał tekst.

Drugą wersją, która zyskała uznanie, a nawet zdobyła nagrodę Grammy w 1974 roku, była wersja stworzona przez Robertę Flack. Fugees także zdobyli tę nagrodę, jednak później, bo 1997 roku. Obie wersje odniosły sukces i zostały umieszczone na liście 500 najlepszych piosenek wszech czasów magazynu Rolling Stone

„The Voice”: Najpopularniejsze talent-show

„The Voice” to popularne amerykańskie show muzyczne, które zadebiutowało na antenie NBC w 2011 roku. Program opiera się na formacie holenderskiego show „The Voice of Holland” i skupia się na poszukiwaniu najlepszych głosów w kraju. Talent show skupia się wyłącznie na jakości głosu, a nie na wyglądzie czy osobowości uczestników.

Wokaliści rywalizują w trzech rundach: przesłuchaniach w ciemno, bitwach i koncertach na żywo. Jurorzy, którzy są jednocześnie mentorami uczestników, wybierają zwycięzców każdej rundy, a widzowie głosują na swoich ulubionych wokalistów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *