Hit Bee Gees w wykonaniu organisty? Takiej interpretacji „Stayin’ Alive” jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Hit Bee Gees w wykonaniu organisty? Takiej interpretacji „Stayin’ Alive” jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO]

Hit Bee Gees w wykonaniu organisty? Takiej interpretacji „Stayin’ Alive” jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO]

Gitara, pianino, saksofon – świat zna już różne wersje tego słynnego przeboju. Francuski muzyk zachwycił jednak wszystkich, włączając do tej bogatej kolekcji „Stayin’ Alive” zagrane na… organach.

Vincent Thévenaz to francuski profesor nauczający na Uniwersytecie Muzycznym w Genewie, który szczególną miłością darzy instrument, jakim są organy. Ich brzmienie poddaje różnorodnym eksperymentom, występując zarówno solo, jak i w akompaniamencie skrzypiec, perkusji czy nawet rogu alpejskiego.

Tym razem mężczyzna przeszedł jednak samego siebie, wykonując na katedralnym instrumencie przebój zespołu Bee Gees. Oryginalna interpretacja utworu majestatycznie rozbrzmiewa w kościelnych murach i osiąga zupełnie nowy mistyczny wymiar. Obejrzyjcie poniższe wideo i przekonajcie się, jak zdolnym artystą jest Vincent!

„Stayin’ Alive” to piosenka stworzona przez zespół Bee Gees na potrzeby filmu „Gorączka sobotniej nocy”. Utwór ukazał się w roku 1977, natychmiast podbijając listy przebojów. Do dziś stanowi jeden z najpopularniejszych hitów muzyki dyskotekowej.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *