„I Want To Break Free” wykonane przez orkiestrę stacji dyskietek? Zaskakująca aranżacja przeboju zespołu Queen [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „I Want To Break Free” wykonane przez orkiestrę stacji dyskietek? Zaskakująca aranżacja przeboju zespołu Queen [WIDEO]

„I Want To Break Free” wykonane przez orkiestrę stacji dyskietek? Zaskakująca aranżacja przeboju zespołu Queen [WIDEO]

Czy słyszeliście kiedyś o polskim instrumencie-orkiestrze – Floppotronie? To urządzenie jest w stanie zagrać melodię każdej piosenki!

Paweł Zadrożniak to polski inżynier, który zyskał światową sławę dzięki stworzeniu… własnej komputerowej orkiestry. Floppotron, bo tak nazywa się urządzenie, złożony jest z 512 stacji dyskietek, 16 twardych dysków oraz 4 płaskich skanerów. Jego działanie polega na wytwarzaniu hałasu przez silniki elektryczne, których odpowiednie dostrojenie pozwala na uzyskanie oczekiwanej melodii.

Pierwotna wersja instrumentu znaczenie różni się od tego, jak Floppotron wygląda obecnie. Urządzenie było prostsze, mniej rozbudowane, składało się na nie jedynie kilka stacji dyskietek. Jego obecna forma jest dużo bardziej złożona, a co za tym idzie, daje wachlarz muzycznych możliwości i świadczy o geniuszu Zadrożniaka.

Floppotron ma w swoim repertuarze wiele światowych przebojów, wśród których możemy znaleźć utwory takie jak „You Shook Me All Night Long” autorstwa ACDC, „Marsz Imperialny” z „Gwiezdnych wojen” czy „I Want to Break Free”. Sprawdźcie, jak urządzenie Pawła Zadrożniaka poradziło sobie z utworem Queenu!

„I Want To Break Free” to utwór napisany przez basistę zespołu Queen, Johna Deacona. Utwór szybko dotarł na szczyt list przebojów wielu europejskich miast. Został opatrzony teledyskiem, który do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych klipów grupy. Stanowi on parodię „Coronation Street” – brytyjskiej opery mydlanej. Na potrzeby nagrania Freddie Mercury zgolił swoje charakterystyczne wąsy.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *