Jej utwory znał każdy. Dziś Shazza walczy z nowotworem
Strona Główna > Jej utwory znał każdy. Dziś Shazza walczy z nowotworem

Jej utwory znał każdy. Dziś Shazza walczy z nowotworem

Shazza obchodzi urodziny. 29 maja gwiazda skończyła 56 lat. Sławę zyskała dzięki takim utworom jak „Baiao Bongo” czy „Egipskie noce”. Jej piosenki znał każdy fan muzyki rozrywkowej. Jak dziś wygląda życie Shazzy?

Shazza zabłysnęła na scenie w latach 80. Reprezentowała nurt muzyki pop i dance. Z czasem zaczęła grać utwory disco polo i do dziś nazywana jest królową tego gatunku. Wylansowała wielkie przeboje takie jak „Baiao Bongo”, „Egipskie noce”, „Bierz co chcesz” czy „Tak bardzo zakochani”.

Zobacz także: Tak wygląda dziś zapomniana siostra Michaela Jacksona. Od lat żyła w jego cieniu

Choć przez lata błyszczała na scenie, jej kariera nieco zwolniła i skupiła się na swoim życiu prywatnym. Usłyszała przykrą diagnozę. Shazza zachorowała na nowotwór.

Pseudonim i kariera Shazzy

Wiele osób z pewnością zastanawia się, co oznacza pseudonim artystyczny Marleny Pańkowskiej. Okazuje się, że „Shazza” ma swoje źródło w Egipcie. Była to kochliwa kapłanka ze świątyni Abu Simbel, która lubiła robić zamieszanie. Podobnie jest z polską wokalistką, która wie jak zrobić show na scenie.

Zobacz także: 18-letnia Roxie Węgiel zaręczona! Oburzenie w sieci

Polska artystka wyjechała do Stanów Zjednoczonych w 2002 roku po zdjęciu z anteny programu „Disco Relax”, gdzie emitowana była jej twórczość. Po powrocie pełniła rolę jurorki w programie „Disco star” w latach 2012-2017. W 2022 roku obchodziła 30-lecie działalności muzycznej.

Kilka lat temu Shazza wznowiła swoją karierę i do dziś koncertuje, mimo problemów zdrowotnych. Zachorowała bowiem na nowotwór.

Shazza choruje na nowotwór

Rok temu gwiazda wyznała, że zdiagnozowano u niej chłoniaka. Lekarze wykryli go we wczesnym stadium. Rak nie dawał żadnych objawów, został wykryty podczas rutynowych badań. O szczegółach wokalistka opowiedziała w „Pytaniu na śniadanie”.

Jadąc na jeden z koncertów, wykonałam rezonans magnetyczny i się okazało, że jestem chora – mówiła.

Obecnie jest w trakcie terapii. Podjęła leczenie i jak przyznaje, wciąż chce być aktywna zawodowo, w czym pomagają jej fani i publiczność na koncertach. Dostaje od nich wielkie wsparcie.

Wynik na początku powalił mnie z nóg, ale jestem silną osobą, więc się zebrałam i wzięłam za siebie. Jestem silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze – dodała.

Zobacz także: Celine Dion odwołuje trasę koncertową Courage World. Nie wystąpi w Polsce