Justyna Steczkowska znów na Eurowizji? „Mam pomysł na piosenkę” » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Justyna Steczkowska znów na Eurowizji? „Mam pomysł na piosenkę”

Justyna Steczkowska znów na Eurowizji? „Mam pomysł na piosenkę”

Do ramówki TVP2 wrócił program „The Voice of Poland”. W ostatnim odcinku talent show Justyna Steczkowska zasugerowała, że chętnie wystąpi ponownie Konkursie Piosenki Eurowizji. Jak zdradziła, ma już nawet pomysł na utwór. Czy szykuje się przebój na skalę światową?

Justyna Steczkowska jest jedną z topowych polskich wokalistek. Piosenkarka może pochwalić się szeroką, czterooktawową skalą głosu. W swoim dorobku ma kilkanaście albumów i takie hity jak „Dziewczyna Szamana”, „D.N.A”, „Wracam do domu” czy „Oko za oko, słowo za słowo”. Poza karierą wokalną artystka zajmuje się również aktorstwem, projektowaniem mody i fotografią.

Justyna Steczkowska ma pomysł na piosenkę

Na antenie telewizyjnej Dwójki wystartowała kolejna edycja programu „The Voice of Poland”. W fotelach trenerów czternastej odsłony talent show zasiedli Tomson i Baron, Marek Piekarczyk, Lanberry oraz Justyna Steczkowska. Pierwszym etapem programu są przesłuchania w ciemno, podczas których jurorzy spośród około 100 wyłonionych wcześniej uczestników wybierają osoby, które wejdą w skład ich drużyn.

Zobacz także: Cleo wraca do słowiańskich klimatów! Najnowszy singiel „Pójdę z Tobą” robi wrażenie

W ostatnim odcinku show telewidzowie mogli usłyszeć utwór szwedzkiej piosenkarki Loreen – „Tattoo”. To właśnie dzięki tej piosence skandynawska artystka po raz drugi wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji. Po wysłuchaniu hitu w wykonaniu jednej z uczestniczek programu Justyna Steczkowska podzieliła się z widzami zaskakującym wyznaniem. Artystka zdradziła, że chciałaby po raz kolejny reprezentować Polskę na Eurowizji:

Aż pomyślałam, że warto raz jeszcze znaleźć w sobie siły, żeby pojechać i przeżyć ten wielki show… – przyznała piosenkarka.

Justyna Steczkowska powiedziała także, że ma już pomysł na utwór, z którym mogłaby wystąpić:

Eurowizja w ostatnich latach stała się największym telewizyjnym show wokalnym. Myślę, że mam ciekawy pomysł na piosenkę, która miałaby szansę mieć dobry odbiór. Ale czy zdążę w tym roku, mając już zakontraktowanych prawie 50 koncertów? Tego nie wiem…

Zobacz także: Łzy oskarżają Łzy o manipulacje. Sprawa trafiła do prokuratury

Justyna Steczkowska ponownie na Eurowizji?

Justyna Steczkowska ma już doświadczenie na eurowizyjnej scenie. Piosenkarka reprezentowała nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie 28 lat temu.

Wykonała wówczas utwór „Sama” i zdobyła 15 punktów, zajmując osiemnaste miejsce. Zwycięzcą jubileuszowej 40. Eurowizji został wtedy reprezentant Norwegii – zespół Secret Garden – który za utwór „Nocturne” otrzymał 148 punktów.

Zobacz także: Nowe fakty ws. odwołania FEST Festivalu. „Wszczęto postępowanie”

Eurowizja 2024 – kiedy odbędzie się konkurs?

W przyszłym roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się już po raz 68. Jego gospodarzem będzie Szwecja. Występy poszczególnych reprezentantów zobaczymy 7, 9 i 11 maja 2024 roku. Wydarzenie będzie miało miejsce w Malmö Arenie. Jak dotąd zainteresowanie swoim udziałem w konkursie potwierdziło dwadzieścia osiem państw.