List gończy za Jamalą. Rosja ściga laureatkę Eurowizji » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > List gończy za Jamalą. Rosja ściga laureatkę Eurowizji

List gończy za Jamalą. Rosja ściga laureatkę Eurowizji

Jamala wygrała Eurowizję w 2016 roku. Reprezentantka Ukrainy jest ścigana listem gończym. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji miało wydać decyzję o jej aresztowaniu.

Susana Jamaladinowa znana jako Jamala to ukraińska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Artystka krymskotatarskiego pochodzenia dała się poznać polskiej publiczności w 13. edycji programu „Taniec z Gwiazdami”. Jest także zwyciężczynią 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. Stanęła na podium w 2016 roku.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Zobacz także: Taylor Swift nie mogła oddychać. Niepokojące nagranie z koncertu

Jamala ścigana listem gończym

Media obiegły wieści, że lubiana artystka jest ścigana listem gończym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji. Informacje podał niezależny rosyjski portal Mediazona. Jamala ma być oskarżona o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji nt. rosyjskiej armii.

Zobacz także: Roksana Węgiel przesadziła z retuszem? Burza pod zdjęciem 18-latki

Postanowienie Moskwy miało zapaść w październiku. Od tego miesiąca wokalistka znajduje się rzekomo na liście osób poszukiwanych. W listopadzie Jamala miała być aresztowana zaocznie przez sąd w Rosji.

Rosyjskie MSW w swojej bazie danych umieściło zapis, który informuje o „artykule karnym”. Ma być podstawą do poszukiwań artystki. Nie wiadomo jednak, o który dokładnie zapis chodzi. To jednak nie pierwsze obostrzenia nałożone przez Rosję na wokalistkę.

Zobacz także: Sting znów w Polsce! Zagra dwa koncerty [DATA, BILETY]

Już w kwietniu 2022 roku miała otrzymać zakaz wjazdu do kraju przez najbliższe 50 lat. Informacje te przekazał dziennik „Izwiestija”. Oprócz Jamali, na liście byli również inni artyści i dziennikarze.

Zwyciężczyni Eurowizji krytykowała Rosję

Artystka miała niejednokrotnie krytykować Moskwę. Zabierała głos w sprawie okupacji Półwyspu Krymskiego przez Rosję. Skrytykowała również atak na Ukrainę w lutym 2022 roku. Co więcej, Jamala w swoim utworze „1944”, którym wygrała Eurowizję 2016, śpiewa o czystkach etnicznych, których dokonali Sowieci. Chodzi o deportacje i wyniszczenie Tatarów krymskich w maju 1944 roku.

Zwycięskiego utworu Jamali można posłuchać poniżej:

Zobacz także: Pola Wiśniewska spiera się z internautą. To napisał o Michale Wiśniewskim

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!