Włącz radio

Maryla Rodowicz pochwaliła się zdjęciem sprzed ponad 50 lat. Robi furorę! "Buty plastikowe z komisu"

AS
1 min. czytania
17.05.2023 14:39
Zareaguj Reakcja

Maryla Rodowicz pokazała na swoim profilu na Instagramie fotografię z 1969 roku. "Buty plastikowe z komisu, sztuczne futerko z komisu" - napisała. Zdjęcie robi wrażenie!

|
fot. PHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS

Na brawurowym zdjęciu sprzed 54 lat Maryla Rodowicz zapozowała w zimowej aurze. Ma na sobie łaciaty płaszczyk i wysokie buty. Artystka zaznaczyła, że ubrania kupiła w komisie. "Komisy to były takie sklepy, gdzie można było upolować ciuchy przywożone z zagranicy. Czy pamiętacie te czasy?" - zapytała.

Komisów, o których pisze Maryla Rodowicz, nie należy oczywiście mylić z dzisiejszymi komisami, gdzie możemy kupić rzeczy używane. Komisy PRL-u był państwowymi sklepami, w których osoby prywatne mogły zaoferować do sprzedaży zagraniczny towar. Nie wszyscy mogli sobie pozwolić na takie zakupy - komisy były bowiem bardzo drogimi sklepami. Jak widać na zdjęciu - Maryla Rodowicz wynajdywała w nich prawdziwe perełki!

 

W komentarzach pod fotografią roi się od komplementów, ale i wspomnień. "To były jednak piękne czasy, mimo biedy" - pisze jedna z internautek. "Uwielbiałam słodycze z komisu, tylko tam można było kupić amerykańska czekoladę, rozpływała się w ustach" - wspomina ktoś inny.

 

A Wy? Pamiętacie te czasy? Czekamy na Wasze komentarze!

 

Może Cię zainteresować:

„Przestańcie”! Taylor Swift ruszyła na ratunek fance podczas koncertu

„Czterdziestolatek” ma 48 lat! W latach 70. był uwielbiany

Wiśniewski po raz szósty został ojcem. Zdradził oryginalne imię syna