Mocarstwowe plany Duy Lipy. Chce "zmienić popkulturę" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mocarstwowe plany Duy Lipy. Chce „zmienić popkulturę”

Mocarstwowe plany Duy Lipy. Chce „zmienić popkulturę”

Dua Lipa szykuje się do wydania swojej trzeciej płyty. Zamierza z nią nie tylko zawojować listy przebojów, ale wręcz “zmienić popkulturę”. Tak przynajmniej utrzymuje zespół artystki.

Dua Lipa zaczynała jako nastolatka od zamieszczania w sieci swoich coverów przebojów takich gwiazd jak Alicia Keys czy Christina Aguilera. W 2015 r. znalazła się już pod skrzydłami wytwórni Warner Music Group i niebawem zadebiutowała z singlem „New Love”. Dwa lata później zaprezentowała swoją pierwszą płytę, nazwaną po prostu „Dua Lipa”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Premierowy longplay zyskał bardzo duży rozgłos. Jednak to dopiero drugi krążek pt. „Future Nostalgia” z 2020 r. dobił do szczytu list sprzedaży w wielu krajach i okupował czołówkę bardzo długo. Tym samym wyniósł Brytyjkę kosowsko-albańskiego pochodzenia do rangi światowej megagwiazdy. Czy następny album powtórzy ogromny mainstreamowy sukces poprzednika?

Zobacz także: Roksana Węgiel znów zaskoczyła fanów. Tak brzmi w nowej piosence

Dua Lipa wraca z trzecią płytą

Dua Lipa po blisko czterech latach powróci niebawem z nowym wydawnictwem. Trzecią płytę zwiastuje wydany na początku listopada br. singiel „Houdini”. W stworzeniu utworu pomogli jej Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobias Jesso Jr. oraz Kevin Parker z Tame Imapala. Kompozycja została bardzo dobrze przyjęta.

Dziękuję za cierpliwość. Pierwszy singiel z mojego nadchodzącego albumu. Czuję się tak przepełniona miłością i radością, że mogę to zrobić ze swoim “zespołem” i podzielić się tą chwilą ze światem. Dziękuję absolutnemu dream teamowi, który nakręcił ze mną ten teledysk. Siniaki pot i łzy!!! Jednak takie momenty jak ten warte są wyrzeczeń!!! Mam nadzieję, że pokochacie ten kawałek tak bardzo, jak my uwielbialiśmy robić go dla was – podkreśliła na Instagramie 28-letnia wokalistka i autorka tekstów.

Zobacz także: Legenda ciężkiego grania powraca. Nowy singiel Judas Priest

Gwiazda mierzy bardzo wysoko

Dua Lipa stawia sobie coraz wyższe cele. Przyznał to w wywiadzie dla „Music Week” dyrektor zarządzający Warnera, Alex Burford. Piosenkarka wg niego ma ambicje, by „zmienić popkulturę”

Udana kampania Duy Lipy to taka, która trwa kilka lat lub dłużej. Chcemy więcej diamentowych płyt. Chcemy ponad dwóch miliardów odtworzeń. Chcemy, żeby była najczęściej odtwarzaną artystką na świecie – stwierdził.

Zobacz także: Slash i Chester Bennington we wspólnym utworze. Ujrzał światło dzienne po 13 latach!

Dodał, że gwiazda i jej zespół chcą, by jej twórczość była czymś więcej niż sezonowym przebojem. Zależy im na tym, żeby odcisnęła wyraźny i trwały ślad w muzyce.

Rozpoczęliśmy kampanię z myślą: „Oceńcie nas za dwa lata” i chcemy, aby w tym czasie kolejny krążek okazał się równie ważny kulturowo jak „Future Nostalgia”. Żeby w taki sam sposób zdefiniował dany okres. Celem nie jest osiągnięcie sukcesu w ciągu jednego tygodnia. Celem jest zmiana popkultury – sprecyzował szef wytwórni Duy Lipy.

Czy uważasz, że drugi album Dua Lipy miał duży wpływ na popkulturę?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!