Najciekawsze włoskie seriale, które znajdziecie na Netfliksie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Najciekawsze włoskie seriale, które znajdziecie na Netfliksie

Najciekawsze włoskie seriale, które znajdziecie na Netfliksie

Wybierz się w podróż dookoła świata wraz z najlepszymi serialami! Kolejny przystanek: Włochy.

„Pokolenie 56k”

„Pokolenie 56k”, które swoją premierę miało w roku 2021, opowiada historię pary trzydziestolatków, którzy poznali się pod koniec lat 90. Teraz, ponad dwie dekady późnej, borykają się z codziennymi, dorosłymi problemami i wspominają czasy dzieciństwa. Serial zabiera widzów w sentymentalną podróż do ostatnich lat XX wieku. Powinien spodobać się fanom lekkich komedii romantycznych oraz osobom, które potrzebują chwili wytchnienia po ciężkim dniu.

„Pragnienie wybawienia”

Tegoroczna premiera „Pragnienie wybawienia” to poruszający dramat. Jego akcja ma miejsce w szpitalu psychiatrycznym, do którego główny bohater trafia wskutek przeżywanego kryzysu psychicznego. Daniele zaczyna wdrażać się w życie ośrodka, poznaje innych pacjentów, lekarzy i pielęgniarki. Okazuje się, że pobyt w placówce może być najważniejszym, najbardziej przełomowym wydarzeniu w jego życiu.

„Il processo”

„Il processo” to nie tyle kryminał, ile raczej thriller sądowy, opowiadający o procesie toczącym się w sprawie morderstwa siedemnastolatki. Po jednej stronie konfliktu staje prokuratorka Elena Guerra, zaś po drugiej adwokat broniący oskarżonej przedstawicielki wpływowej rodziny. Sala sądowa wypełniona jest emocjami. Obie strony walczą ze sobą naprawdę zaciekle, mimo że brakuje twardych dowodów przemawiających za winą kobiety, a śledztwo opiera się na poszlakach. Jaka jest prawda na temat losu nastolatki? Czy malownicza, włoska Mantua będzie mogła zasnąć spokojnie?

Nienawidzę Świąt

Pielęgniarka, zmęczona ciągłymi zaczepkami ze strony bliskich, okłamuje rodzinę, że w tym roku na świąteczną kolację przyprowadzi chłopaka. Nie może się wycofać – ma 24 dni, aby znaleźć odpowiedniego kandydata. Poszukiwanie miłości nie jest jednak takie proste.

Świeża premiera Netflixa idealnie sprawdzi się podczas świątecznego seansu. Jest lekko, przyjemnie i nastrojowo – czego można chcieć więcej po godzinach spędzonych przy wigilijnym stole?

Suburra

Rok 2008. Rzymem wstrząsa konflikt, który ma rozstrzygnąć, kto sprawować będzie władzę w mieście. W wojnę zamieszany jest gang, policja, skorumpowani politycy oraz Watykan. Serial skoncentrowany jest na politycznych grach, ukazuje również podziały oraz różnice społeczne, które dotykają mieszkańców stolicy Włoch. „Suburra” spodoba się osobom, które od seriali oczekują przypływu adrenaliny.

Oderwij wzdłuż linii

Niech Was nie zmyli forma serialu – „Oderwij wzdłuż linii” jest wprawdzie animacją, jednak skierowaną do starszych, dojrzałych odbiorców. Głównym bohaterem oraz narratorem opowieści jest Zero – młody, mieszkający w Rzymie rysownik, który z widzami dzieli się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami. Mężczyzna snuje historię, odgrywając głosy występujących w niej postaci. Jednie będący jego sumieniem Pancernik mówi w swoim własnym imieniu.

Dziewczyna z Watykanu: zaginięcie Emanueli Orlandi

Historię tajemniczego, nierozwiązanego zaginięcia z lat 80. możecie znać z mediów lub podcastów kryminalnych, ponieważ wydarzyła się ona naprawdę. 15-letnia Emanuela Orlandi zniknęła bez śladu, wracając do domu po zakończonej lekcji muzyki. Serial weryfikuje teorie snute na temat tragedii, przedstawiając widzom wszystkie znane fakty.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *