Najlepsze hiszpańskie seriale, które możecie znaleźć na platformie Netflix » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Najlepsze hiszpańskie seriale, które możecie znaleźć na platformie Netflix

Najlepsze hiszpańskie seriale, które możecie znaleźć na platformie Netflix

Wybierz się w podróż dookoła świata wraz z najlepszymi serialami! Kolejny przystanek: Hiszpania.

„Dom z papieru”

Tego hiszpańskiego hitu nie trzeba przedstawiać nikomu – pięciosezonowy, zapierający dech w piersiach serial zachwycił publiczność z całego świata. Fabuła pełna niespodziewanych zwrotów akcji zapewnia rozrywkę na cały wieczór i sprawia, że ciężko oderwać wzrok od telewizora.

Ośmioro przestępców noszących maski Salvadora Dali napada na hiszpańską mennicę. Mają przeszkolenie oraz opracowany do perfekcji plan, który nie ma prawa się nie powieść. Jednak nawet najinteligentniejszy człowiek nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego.

„Telefonistki”

Serial Netflixa przenosi widza do Madrytu lat 20. XX wieku. Cztery pochodzące z różnych środowisk kobiety rozpoczynają pracę w centrali telefonicznej. Razem odkrywają, czym jest prawdziwa przyjaźń i wsparcie, a także walczą o niezależność, która dla ówczesnych kobiet zwyczajnie nie istnieje.

Niezależnie od tego, czy w wieczornym seansie szukacie rozrywki po dniu ciężkiej pracy, macie ochotę na lekcje historii czy ważną, dająca siłę do walki opowieść – wszystko to zagwarantują Wam „Telefonistki”.  

„Bałagan, jaki zostawisz”

Raquel przyjeżdża do małego hiszpańskiego miasteczka, by tam rozpocząć pracę jako nauczycielka literatury. Zamiast sielanki jej życie zaczyna jednak przypominać horror i toczy się według takiego samego scenariusza jak los jej poprzedniczki. Kobieta, odkrywając tajemnice mieszkańców miejscowości, coraz bardziej boi się o swoje życie. 

„Pełne morze”

Lata 40., środek oceanu, luksusowy okręt i grupa nieznajomych, których losy łączą się na czas wspólnej podróży. Z nadzieją marzą o lepszej przyszłości, którą odnaleźć chcą w odległym Rio de Janeiro. Spokojną wyprawę przerywa jednak niespodziewane morderstwo. Jego ofiarą pada tajemnicza osoba, która teoretycznie nie powinna nawet znajdować się na statku. Czy było to zabójstwo popełnione z zimną krwią i pasażerowie powinni obawiać się o swoje życie? Czy sprawca zaatakuje ponownie? Pytań jest o wiele więcej niż odpowiedzi, a przed podejrzeniami nie może uchronić się nikt.

„Uwięzione”

Jeśli tęsknicie za obsadą „Domu z papieru”, koniecznie sięgnięcie po „Uwięzione”. Jedne z głównych ról grają tutaj Alba Flores, która świat poznał jako Nairobi oraz Najwa Nimri – serialowa policjantka Alicia Sierra. Produkcja z 2015 roku od światowego hitu nie odbiega również kryminalną tematyką, której spodziewać możemy się już po samym jej tytule.

Więzienie nie jest miejscem, do którego łatwo się przystosować. Najlepiej wie o tym oskarżona o przestępstwa podatkowe Macarena. Kiedy jej życie zmienia się o 180 stopni, kobieta musi nauczyć się, jak zawalczyć o swoje.

„Życie bez pozwolenia”

Nemo, szef kartelu przemycającego narkotyki z Ameryki Południowej, w dniu swoich sześćdziesiątych urodzin dowiaduje się, że została u niego zdiagnozowana choroba Alzheimera. W trosce o przyszłość swojego biznesu postanawia znaleźć godnego następcę. Kandydatów wybiera spośród rodziny, okazuje się jednak, że nie każdy jest na tyle odpowiedzialny, a nawet zainteresowany przejęciem interesów Nemo.

„Valeria”

Valeria przeżywa gorszy okres, zmagając się zarazem z kryzysem twórczym, jak i małżeńskim. Na szczęście ma obok siebie trzy wspierające przyjaciółki, które są niczym pełne nadziei promienie słońca w zamglonym życiu pisarki. Ten hiszpański serial to opowieść o zwykłych kobietach, które walczą z trudami codzienności i starają się czerpać z życia pełnymi garściami.

Polecamy również: