Strona Główna > Tam, gdzie miłość spotyka się ze zbrodnią, czyli najlepsze skandynawskie seriale Netfliksa

Tam, gdzie miłość spotyka się ze zbrodnią, czyli najlepsze skandynawskie seriale Netfliksa

Wybierz się w podróż dookoła świata wraz z najlepszymi serialami! Pierwszy przystanek: Skandynawia.

„Kasztanowy ludzik”

Ten rozgrywający się na przedmieściach Kopenhagi, przyprawiający o ciarki thriller jest adaptacją duńskiego bestsellera o tym samym tytule. Wszystko zaczyna się w pewien październikowy poranek, kiedy to policja odnajduje ciało brutalnie zamordowanej kobiety. Obok zwłok znajduje się mały, kasztanowy ludzik.

„Miłość i anarchia”

Nieoczywista historia romansu zamężnej pracoholiczki i młodego informatyka, którzy w ramach urozmaicenia relacji stawiają sobie nawzajem kontrowersyjne, podważające normy społeczne wyzwania. Z czasem ich gra zaczyna się jednak wymykać spod kontroli.

„Ragnarok”

„Ragnarok to współczesne zderzenie z mitologicznym końcem świata wywołanym przez zmiany klimatyczne. Zdeterminowani mieszkańcy norweskiego miasteczka Eddy starają się ocalić świat przed katastrofą.

„Książęta”

Książę Szwecji przybywa do położonej na uboczu prestiżowej szkoły z internatem. Ma szansę odpocząć od dworu, poznać rówieśników i dowiedzieć się, czego naprawdę chce w życiu. Odpowiedź na to ostatnie pytanie pomoże mu odkryć jego prawdzie ja, ale może okazać się niezadowalająca dla głów państwa.

„Rząd: królestwo, władza i chwała”

Birgitte Nyborg nie ma łatwego początku kariery. Gdy tylko obejmuje urząd ministerki spraw zagranicznych, na Grenlandii zostają wykryte złoża ropy naftowej. To rozpoczyna wyścig mocarstw o władzę na wyspie.

„Facet na święta

Norweski serial o singielce Johanne, która zmęczona niekończącymi się pytaniami ze strony rodziny, postanawia znaleźć mężczyznę, którego mogłaby przedstawić bliskim. Okazuje się, że randkowanie nie jest wcale takie proste.

Ruchome piaski”

W prywatnej sztokholmskiej szkole średniej dochodzi do strzelaniny. W wyniku dochodzenia aresztowana zostaje Maia Norberg. Podczas procesu na jaw wychodzą szczegóły przebiegu dnia tragedii oraz powiązania oskarżonej z rodziną Sebastiana Fagermana.

Polecamy również: