Najpierw błyszczała na estradzie, potem została zakonnicą. Nie żyje Mary Alexopoulou » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Najpierw błyszczała na estradzie, potem została zakonnicą. Nie żyje Mary Alexopoulou

Najpierw błyszczała na estradzie, potem została zakonnicą. Nie żyje Mary Alexopoulou

Mary Alexopoulou była artystką znaną głównie w Grecji. Gdy jej 18-letnia córka zginęła w wypadku samochodowym, piosenkarka wstąpiła do zakonu. Zmarła jako zakonnica w wieku 79 lat.

Mary Alexopoulou w latach 60. i 70. była błyszczącą gwiazdą greckiej estrady. Jej przeboje doskonale znali praktycznie wszyscy jej rodacy. Obok kariery muzycznej Alexopoulou rozwijała się także jako aktorka. Zagrała w dwóch produkcjach filmowych. Z uwagi na swoją wyjątkową urodę, brała również udział w wyborach miss.

Być może Alexopoulou odnosiłaby kolejne sukcesy, gdyby nie dramatyczne zdarzenie, które przerwało jej spektakularną karierę. 18-letnia córka artystki zginęła w wypadku samochodowym. Rodzinna tragedia dla piosenkarki zmieniła wszystko. Od tej pory życie Mary Alexopoulou nie było już takie samo. Artystka postanowiła wstąpić do zakonu. Założyła habit jako 42-latka, przyjmując imię Teonimfa.

Mary Alexopoulou pozostała wierna swojemu wyborowi. Spędziła w zakonie blisko 40 lat. Tam też zmarła.

Może Cię zainteresować:

Shakira nagrała piosenkę z synami. Wyciskacz łez!

„Przestańcie”! Taylor Swift ruszyła na ratunek fance podczas koncertu

TikToker zarzuca Blance plagiat! „Solo” to kopia znanego hitu?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *