Natalia Lesz zagra wyjątkowy koncert. „Piosenki domowe” wybrzmią na żywo » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Natalia Lesz zagra wyjątkowy koncert. „Piosenki domowe” wybrzmią na żywo

Natalia Lesz zagra wyjątkowy koncert. „Piosenki domowe” wybrzmią na żywo

Już 10 września w PROMie Kultury na Saskiej Kępie odbędzie się specjalny koncert. Natalia Lesz premierowo wykona utwory z albumu „Piosenki domowe”. Kompozycje powstały na podstawie wierszyków autorstwa Michała Rusinka do muzyki Urszuli Borkowskiej.

Natalia Lesz to polska aktorka i piosenkarka. Urodziła się w Warszawie 27 lipca 1981 roku. Jest absolwentką studiów aktorskich na Uniwersytecie Nowojorskim oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Na swoim koncie ma role w serialach, takich jak „Tancerze”, „Pierwsza miłość”, „Korona królów” czy „Przyjaciółki”, a także w filmach i spektaklach teatralnych. Artystka rozwija również karierę muzyczną – w swojej dyskografii ma trzy albumy studyjne.

Zobacz także: Te gwiazdy nie przepadały za szkołą. Mieli „na pieńku” z nauczycielami

„Piosenki domowe” – wyjątkowy album dla dzieci

26 maja miał premierę najnowszy album Natalii Lesz zatytułowany „Piosenki domowe”. To specjalny krążek, który został stworzony z myślą o najmłodszych słuchaczach. Płyta jest efektem współpracy piosenkarki z Michałem Rusinkiem – poetą, tłumaczem i wykładowcą uniwersyteckim, autorem wierszyków domowych. Na ich podstawie powstały utwory na płytę.

Krążek to także efekt współpracy z Urszulą Borkowską – kompozytorką, aranżerką i pianistką, która na potrzeby albumu skomponowała muzykę do wierszy. Na płycie znalazło się 16 piosenek opisujących codzienne sytuacje z życia dzieci z zabawnymi tekstami i prostymi melodiami.

Zobacz także: Reedycja ostatniego albumu Nirvany. Aż 53 niepublikowane nagrania ujrzą światło dzienne!

„Piosenki domowe” – album Natalii Lesz

Natalia Lesz skomentowała swój projekt następująco:

Propozycja nadeszła do mnie w najlepszym możliwym momencie. Cieszy mnie możliwość połączenia moich pasji zawodowych, jakimi są aktorstwo i muzyka. Także jako mama cieszę się na ten projekt, bo od dawna czytałam mojej córce wiersze Michała Rusinka i zawsze podziwiałam ich nieoczywistość i potencjał muzyczny. Ogromną wartością dla mnie jest to, że mimo nasuwającego się oczywistego odbiorcy dziecięcego, ta płyta będzie bliska także dorosłym – bo przecież każdy z nas ma w sobie odrobinę dziecka – powiedziała.

„Piosenki domowe” na żywo – koncert

10 września materiał z płyty po raz pierwszy wybrzmi w całości na żywo. W PROMie Kultury na Saskiej Kępie w Warszawie Natalia Lesz i Anna Grabowska wraz z zespołem premierowo zagrają spektakl „Piosenki domowe na podstawie wierszyków Michała Rusinka”.

Za scenariusz i reżyserię przedstawienia odpowiedzialna jest Magdalena Małecka-Wippich, natomiast za oprawę muzyczną odpowiadają Urszula Borkowska, Marcin Słomiński, Marcin Świderski oraz Mateusz Dobosz. Bilety na spektakl można nabyć na stronie internetowej PROMu Kultury.

Zobacz także: Dodatek na dojazdy do szkoły w 2023 r. Kto może się ubiegać?