Niewiarygodne, co Madonna robiła zanim zyskała sławę. Wyrzucili ją po tygodniu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Niewiarygodne, co Madonna robiła zanim zyskała sławę. Wyrzucili ją po tygodniu

Niewiarygodne, co Madonna robiła zanim zyskała sławę. Wyrzucili ją po tygodniu

W poszukiwaniu sukcesu, kariery i sławy, do Nowego Jorku przyciągają miliony. Zanim najwięksi z największych wejdą na szczyt, muszą pokonać drogę pełną wyzwań. Madonna szturmem podbiła serca słuchaczy, ale jej podróż nie należała do najłatwiejszych.

Madonna Louis Ciccone to autorka takich przebojów jak „Like a Virgin”, „Material Girl” czy „La Isla Bonita”. Od lat 80. nieustannie znajduje się w czołówce najpopularniejszych muzyków w historii.

Zobacz także: Rysiek Riedel to legenda Dżemu. Taki był „ostatni hippis naszych czasów”

Amerykańskiej piosenkarce okrzykniętej „królową popu” nie były dalekie odważne ruchy. Madonna przekraczała tabu i znana była z licznych kontrowersji. Jak spełniała swoje obowiązki we wcześniejszych pracach?

„Chciałam być kimś”

Branża artystyczna od najmłodszych lat była marzeniem Madonny. Studiowała taniec na Uniwersytecie Michigan, a w międzyczasie uczęszczała na lekcje baletu. Zajęcia taneczne prowadzone przez Christophera Flynna zapoczątkowały nową erę w życiu przyszłej „królowej popu”.

Zobacz także: Violetta Villas nie bała się operacji plastycznych. Nie przejmowała się plotkami

To właśnie za jego namową Madonna zrezygnowała ze studiów, aby przenieść się do Nowego Jorku, mimo że w kieszeni miała jedyne 35 dolarów. Jak wspomina piosenkarka, ta kluczowa decyzja w przyszłości okazała się być najodważniejszą w jej życiu.  

Amerykański sen Madonny

Początkowo Madonna pracowała jako tancerka. Występowała między innymi w grupach Alvina Aileya i Pearl Lang. Jednak sporadyczne występy sceniczne nie wystarczały, aby przetrwać w Nowym Jorku.

Po jakie prace dorywcze sięgała Madonna? Pracowała w restauracji Russian Tea Room i w amerykańskiej sieci fast-foodowej Burger King. Natomiast aż 100 dolarów dziennie zarabiała, pozując w rozbieranych sesjach zdjęciowych.

Skandal w pączkarni

W 2015 podczas wywiadu dla Howarda Sterna Madonna przyznała, że pracowała również w Dunkin’ Donuts. Piosenkarka nie zagrzała miejsca w pączkarni na długo. Zwolnili ją zaledwie po tygodniu. Pracodawcy zarzucali artystce, że nie traktowała pracy poważnie. Jaka była przyczyna zwolnienia? W wieczornym talk-show Jimmy’ego Fallona Madonna wyjaśnia:

Tak… To była jedna z pierwszych prac, jakie miałam, kiedy przeniosłam się na Manhattan. Zwolnili mnie, bo zabawiałam się maszynką do wyciskania dżemu.

Zobacz także: Natalia Lesz zagra wyjątkowy koncert. „Piosenki domowe” wybrzmią na żywo