"Niewolnica Isaura": Lucelia Santos została ministrem kultury! Jak aktorka odnajdzie się w nowej roli? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Niewolnica Isaura”: Lucelia Santos została ministrem kultury! Jak aktorka odnajdzie się w nowej roli?

„Niewolnica Isaura”: Lucelia Santos została ministrem kultury! Jak aktorka odnajdzie się w nowej roli?

Gwiazda znana z serialu „Niewolnica Isaura” została ministrem w rządzie nowego prezydenta Luli da Silvy

Aktorka Lucelia Santos, znana z głównej roli w serialu „Niewolnica Isaura”, dołączyła do administracji prezydenta Brazylii Luli da Silvy. W lewicowym gabinecie prezydenta będzie jedną z osób odpowiedzialnych za Ministerstwo Kultury.

65-letnia Lucelia Santos bez powodzenia ubiegała się o miejsce w Izbie Deputowanych w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Artystka walczył o miejsce w tej niższej izbie parlamentu z centrolewicowej listy Brazylijskiej Partii Socjalistycznej (PSB).

Lucelia Santos, która jest również reżyserem i producentem filmowym, zasłynęła rolą w serialu „Niewolnica Izaura”, opartym na powieści Bernardo Guimaraesa o tym samym tytule z 1977 roku. Serial, w którym Rubens de Falco wystąpił u boku Santos w roli Leoncio, uważany jest za operę mydlaną o największej oglądalności na świecie w historii telewizji.

Produkcja brazylijska była pierwszą tego typu serią pokazaną w Polsce. „Niewolnica Isaura” pojawiła się na ekranach telewizorów w 1985 roku, bijąc rekordy oglądalności. Na fali ogromnej popularności w maju tego roku zorganizowano wyjazd do Polski dla aktorów głównych ról serialu: Lucelii Santos i Rubesa de Falco.

Polecamy również: