Nowa piosenka The Beatles w drodze! Znów usłyszymy Johna Lennona
Strona Główna > Nowa piosenka The Beatles w drodze! Znów usłyszymy Johna Lennona

Nowa piosenka The Beatles w drodze! Znów usłyszymy Johna Lennona

Paul McCartney ostatnio zrobił fanom The Beatles niezwykłą niespodziankę. Muzyk zapowiedział nową piosenkę zespołu, w której będzie można usłyszeć Johna Lennona. W stworzeniu ostatniej piosenki The Beatles pomogła najnowsza technologia.

The Beatles to legendarny zespół, który zmienił oblicze muzyki rockowej. Powstały w 1960 roku skład wypełniali Paul McCartney, John Lennon, George Harrison oraz Ringo Starr. Czwórka muzyków z Liverpoolu podbiła branżę muzyczną, a ich piosenki okupowały szczyty list przebojów. Obecnie niestety żyje już tylko dwójka z nich. To Paul McCartney i Ringo Starr. Pierwszy z artystów przekazał ostatnio fanom niespodziewaną informację.

Zobacz także: Ostatnia rola Bruce’a Willisa. Gorzej być nie mogło?

The Beatles powrócą w nowym utworze

W ostatnich dniach Paul McCartney przekazał brytyjskim mediom informację, że zakończono prace nad ostatnią piosenką The Beatles. Jej premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak, o jaki utwór chodzi.

Czy lubisz piosenki The Beatles?

Dziennikarze BBC spekulują, że może chodzić o utwór “Now and then”. Kompozycję tę stworzył Lennon w 1979 roku. Nagrać miał ją tuż przed śmiercią w 1980. McCartney otrzymał demo z nagraniem od Yoko Ono. Ta piosenka miała wejść w skład materiału nagranego na kasecie pod tytułem “Dla Paula”.

Zobacz także: Robert Makłowicz otwiera rodzinny biznes. Tak wyglądają jego synowie!

Nowy stary utwór The Beatles

Omawiana piosenka była pozbawiona zwrotek, nagrany był tylko sam refren. Artystom udało się przygotować podkład, ale nie skończono całości. “Now and then” według McCartneya wymagało poprawek, a jakość nagranego głosu Lennona nie była wystarczająca. Wielokrotnie wspominał jednak, że chciałby, aby piosenka ujrzała światło dzienne.

Zobacz także: To dlatego Justyna Steczkowska tak wygląda! Robi to każdego dnia

Dzięki rozwojowi technologii okazało się to możliwe. W filmie Petera Jecksona “The Beatles: Get Back” użyto sztucznej inteligencji, by wydobyć “czyste” głosy liverpoolskiej czwórki. Montażysta dialogów w filmie zaprogramował komputery, by były w stanie rozpoznać głos każdego z członków zespołu. Zaawansowana technologia pozwoliła oddzielić głosy od tła, a także od dźwięków instrumentów. To właśnie sztuczna inteligencja pozwoliła wydobyć głos Johna Lennona i dokończenie nowej starej piosenki.

Jackson był w stanie wydobyć głos Johna ze starej kasety. Mieliśmy głos i [nagranie] pianina, a on mógł to rozdzielić za pomocą sztucznej inteligencji, wydając polecenie: „To jest głos. To jest gitara. Wyrzuć gitarę” – mówił McCartney w rozmowie z BBC.