"Ocalić od zapomnienia": Krzysztof Cugowski zaśpiewał przebój "Dziwny jest ten świat" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Ocalić od zapomnienia”: Krzysztof Cugowski zaśpiewał przebój „Dziwny jest ten świat” [WIDEO]

„Ocalić od zapomnienia”: Krzysztof Cugowski zaśpiewał przebój „Dziwny jest ten świat” [WIDEO]

Artyści upamiętnili znakomitych muzyków, których nie ma już z nami. Wykonali największe przeboje między innymi Krzysztofa Krawczyka, Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Czesława Niemena czy Marka Grechuty.

„Ocalić od zapomnienia” to koncert upamiętniający artystów, którzy odeszli, lecz ich twórczość wciąż jest doceniana i cieszy kolejne pokolenia. Widzowie mogli usłyszeć największe przeboje Krzysztofa Krawczyka, Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar, Czesława Niemena i Marka Grechuty. Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej 1 listopada w Białymstoku wystąpili m.in.: Igor Herbut, Organek, Kuba Badach, Roksana Węgiel, Paweł Domagała, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska i Ania Rusowicz.

Krzysztof Cugowski wykonał jeden z najpiękniejszych polskich przebojów, utwór „Dziwny jest ten świat”.

UtwórDziwny jest ten świat” Czesława Niemena został wydany w 1967 roku i pochodzi z jego debiutanckiego albumu o tym samym tytule. Pierwszy polski protest song. Utwór był inspirowany takimi przebojami jak „When a Man Love a Woman” Percy’ego Sledge’a czy „It’s a Man’s Man’s World” Jamesa Browna. Niemen odebrał główną nagrodę za ten singiel podczas V Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1967 roku.

Polecamy również: