"Pamiętnik", "Dirty Dancing" i inne kultowe filmy na WALENTYNKI. Co warto obejrzeć?
Strona Główna > „Pamiętnik”, „Dirty Dancing” i inne kultowe filmy na WALENTYNKI. Co warto obejrzeć?

„Pamiętnik”, „Dirty Dancing” i inne kultowe filmy na WALENTYNKI. Co warto obejrzeć?

Idealne filmy na walentynki to te, które zarówno wzruszą, jak i rozbawią, otulając nas na koniec szczęśliwym zakończeniem. „Kiedy Harry poznał Sally” czy „Pamiętnik” to pozycje obowiązkowe, jednak co jeszcze warto nadrobić z ukochaną osobą? Jakie kultowe komedie romantyczne polecamy w ten wyjątkowy dla wszystkich par dzień? Oto kilka z naszych propozycji najlepszych walentynkowych filmów.

Pamiętnik (2004)

Ta ponadczasowa historia miłosna rozgrywa się w latach 40-tych w USA, jednak rozpoczynamy ją od wizyty w pewnym domu starców kilka dekad później. Niejaki Duke (James Garner) czyta kobiecie chorej na Alzheimera tytułowy pamiętnik opowiadający o niezwykłym uczuciu, jakie latem 1940 roku połączyło młodziutką, pochodzącą z bogatego domu Allie (Rachel McAdams) oraz prostego i mało zamożnego chłopaka Noah (Ryan Gosling). Ten wyciskający łzy film to pozycja, którą koniecznie musicie nadrobić we dwójkę.

„Pamiętnik” można zobaczyć na platformie Netflix.

Śniadanie u Tiffany’ego (1961)

Niektóre kinowe przeboje nigdy nam się nie znudzą. Przykładem takiego klasyku jest właśnie „Śniadanie u Tiffany’ego”. Audrey Hepburn wcieliła się w Holly Golightly, która prowadzi wystawne życie na koszt swoich bogatych sponsorów. Wszystko jednak zmienia się w chwili, kiedy do mieszkania w jej budynku wprowadza się początkujący pisarz, a między lokatorami rodzi się coś więcej niż zwykła przyjaźń…

„Śniadanie u Tiffany’ego”  jest dostępne na Apple TV.

Dirty Dancing (1987)

Przelotna wakacyjna miłość czy związek na dobre i na złe? Tego dowiecie się, oglądając kultowy „Dirty Dancing”. Frances, zwana również Baby (Jennifer Grey) spędza rodzinne wakacje w ośrodku wypoczynkowym. Pewnego dnia obserwuje, jak dwójka instruktorów wykonuje wspólnie zmysłowy układ taneczny. Baby zastępuje poprzednią tancerkę, kiedy ta zachodzi w ciążę i w ten oto sposób młoda wczasowiczka i doświadczony artysta Johnny (Patrick Swayze) zakochują się w sobie do szaleństwa.

Film do zobaczenia na Netfliksie.

Uwierz w ducha (1990)

Seans idealny dla fanów Patricka Swayze’go, któremu tym razem na ekranie partneruje Demi Moore. Miłość ich bohaterów skończyła się przedwcześnie – wracając z teatru, filmowy Sam zostaje napadnięty i śmiertelnie postrzelony. Szybko jednak wraca do ukochanej jako duch, aby ostrzec ją przed czyhającym za rogiem niebezpieczeństwem…

„Uwierz w ducha”  zobaczycie w abonamencie HBO MAX.

Dziennik Bridget Jones (2001)

32-letnia Bridget ma dość przelotnych romansów. Jej postanowieniem noworocznym jest pisanie dziennika, w którym zawrze wszystkie swoje spostrzeżenia na temat mężczyzn, miłości, jedzenia i wszystkiego tego, co potrzebne jest do szczęścia kobiecie takiej jak ona. Wbrew złożonej sobie obietnicy, Bridget po raz kolejny wdaje się w romantyczną relację – tym razem obiektem westchnień staje się jej przełożony (w tej roli Hugh Grant). Gdy jednak i ten związek okazuje się klapą, matka postanawia zeswatać ją z pewnym kolegą z dzieciństwa, Markiem Darcym (Colin Firth).

Film dostępny na Apple TV.

Notting Hill (1999)

William (Hugh Grant) jest księgarzem, a literatura to całe jego życie. Pewnego dnia w jego sklepie na Notting Hill zjawia się światowej sławy aktorka, Anna Scott (Julia Roberts). Młodzi zakochują się w sobie, jednak czy związek z tak rozpoznawalną osobą jak Anna ma szansę przetrwać?

„Notting Hill” znajduje się w ofercie Netflixa.

Kiedy Harry poznał Sally (1989)

Przez wielu nazywany najlepszą komedią romantyczną wszech czasów, hit końcówki lat 80-tych „Kiedy Harry poznał Sally” zabiera nas w 12-letnią podróż wgłąb damsko-męskiej przyjaźni Sally Albright (Meg Ryan) i Harry’ego Burnsa (Billy Crystal). Kiedy poznali się na studiach, nie byli nikim więcej poza zwykłymi znajomymi. Status ich relacji ulega zmianie dopiero kilka lat później, kiedy przypadkowe spotkanie w samolocie rozpoczyna ich długą i przepiękną przyjaźń. Sally i Harry są dla siebie wsparciem, podporą, nie boją się poruszać nawet najtrudniejszych tematów. Pytanie brzmi: co, kiedy w grę wejdą uczucia?

Film legalnie obejrzycie na Apple TV.

Bezsenność w Seattle (1993)

Meg Ryan i Tom Hanks to para królewska komedii romantycznych lat 90-tych. Tym razem odgrywają role dwójki zagubionych, którzy okazują się być dla siebie pokrewnymi duszami. Sam Baldwin spędza z synem pierwsze Boże Narodzenie bez ukochanej zmarłej żony. Ośmioletni Jonah nie chce jednak doświadczać cierpienia ojca ani chwili dłużej, dlatego w wigilijny wieczór dzwoni do radia z ogłoszeniem – szuka dla taty nowej towarzyszki. Wiele kobiet nie może oprzeć się wzruszającym wyznaniom Sama i jego syna – wśród nich jest też Annie, która rzuca wszystko, by osobiście ich poznać. Problem tkwi jednak w tym, że Sam mieszka kilka godzin od niej, a w dodatku nie ma pojęcia, jakie Annie ma wobec niego plany.

Tę pozycję również znajdziecie w Apple TV.

Dwa tygodnie na miłość (2002)

Komedia romantyczna, która rozbawi was do łez. Lucy (Sandra Bullock) to pozytywnie zakręcona aktywistka, prawniczka i przyjaciółka. Kiepsko radzi sobie jednak z życiem miłosnym. Kiedy egocentryczny biznesmen George Wade (Hugh Grant) zatrudnia ją jako swoją adwokatkę i asystentkę, z początku nic nie wskazuje na to, iż staną się nierozłączni, a z ich komicznej relacji faktycznie wykiełkuje coś na kształt głębszego uczucia.

Film obejrzycie na Apple TV.

Ja cię kocham, a ty śpisz (1995)

Kolejna kultowa komedia romantyczna z Sandrą Bullock w roli głównej. Jej bohaterka Lucy pracuje jako kasjerka w metrze i codziennie rano wpatruje się przystojnego młodego mężczyznę, który kupuje u niej bilety. W wigilijny wieczór tajemniczy nieznajomy zostaje niespodziewanie napadnięty i zepchnięty na tory w oczekiwaniu na pociąg. Lucy rzuca się na pomoc ukochanemu i cudem ratuje go przed wypadkiem. Towarzyszy mężczyźnie w drodze do szpitala, gdzie lekarze diagnozują u niego stan śpiączki. Wkrótce na miejscu zjawiają się najbliżsi poszkodowanego, którzy omyłkowo biorą Lucy za jego sekretną narzeczoną…

Tę rewelacyjną komedię zobaczycie na Disney+.

Masz wiadomość (1998)

Ulubienica widzów Meg Ryan po raz kolejny w głównej roli z Tomem Hanksem. „Masz wiadomość” to komedia pewnie dobrze wam znana, jednak nie zaszkodzi odświeżyć ją sobie w nadchodzące święto zakochanych. Film opowiada historię Kathleen i Joe’go, których znajomość rodzi się poprzez internetowe wiadomości. Ona prowadzi małą, przytulną księgarnię na Manhattanie, on jest z kolei właścicielem sieci księgarń, które miejsca takie jak to Kathleen doprowadzają do bankructwa. Kiedy okazuje się, że firma Joe’go ma zamiar wybudować sklep tuż obok tego, którego właścicielką jest dziewczyna, młodzi spotykają się po raz pierwszy.

„Masz wiadomość”  zobaczycie na HBO MAX.

Duma i uprzedzenie (2005)

Ekranizacja bestsellerowej powieści Jane Austen w gwiazdorskiej obsadzie. Rzecz dzieje się w wiktoriańskiej Anglii, obserwujemy losy pięciu sióstr Bennet, dla których matka szuka idealnej partii na zamążpójście. Sytuacja klaruje się nieco, gdy w sąsiedztwie zjawiają się dwaj kawalerowie – pan Bingley (Simon Woods) oraz jego butny i antypatyczny przyjaciel, pan Darcy (Matthew Macfadyen). Podczas gdy Bingley zakochuje się w najstarszej z panien Bennet, Jane (Rosamund Pike), między dumną Elizabeth (Keira Knightley) a uprzedzonym Darcym rodzi się nietypowa więź.

„Dumę i uprzedzenie” znajdziecie na Netfliksie.

Moulin Rouge! (1998)

Nicole Kidman i Ewan McGregor w komedii romantycznej, którą musicie zobaczyć! Moulin Rouge! to najsłynniejszy klub nocny XIX-wiecznego Paryża. Jego największą gwiazdą jest przepiękna Satine (Nicole Kidman), o której względy zabiega mnóstwo mężczyzn. Ona jednak oddaje swoje serce ubogiemu poecie (Ewan McGregor). Przeszkodą dla kochanków jest książę Worcester (Richard Roxburgh), który jest zainteresowany Satine i decyduje się pomóc jej w staniu się profesjonalną aktorką. Wszystko ma jednak swoją cenę – grana przez Kidman bohaterka ma zostać jego kochanką.

„Moulin Rouge!” jest dostępny w abonamencie Disney+.

Amelia (2001)

Amelia żyje samotnie w Paryżu, mieście zakochanych. Mieszka w pojedynkę, pracuje w małej kawiarence, towarzyskość nie jest jej najmocniejszą stroną. Pewnego dnia w swoim mieszkaniu znajduje pudełko z bibelotami, które dawno temu musiało należeć do poprzedniego właściciela lokum. Dziewczynie po długich poszukiwaniach udaje się namierzyć mężczyznę. Oddaje mu skarb sprzed lat i widząc na jego twarzy niesamowitą radość, Amelia postanawia, że od tej pory jej życiowym celem będzie uszczęśliwianie ludzi. Dbając o zadowolenie innych zapomina jednak o sobie, lecz już wkrótce spotka na swojej drodze upragnioną miłość…

„Amelia” dostępna jest na Disney+.

Lepiej późno niż później (2003)

W komedii romantycznej występować może tylko młode pokolenie aktorów? Zdecydowanie nie! „Lepiej późno niż później” to rewelacyjny duet Diane Keaton i Jacka Nicholsona, którzy to, czym jest prawdziwa miłość odkrywają dopiero na emeryturze. Harry jest zadeklarowanym kobieciarzem, a spotyka się tylko ze zdecydowanie młodszymi partnerkami. Spędzając urlop w domu nowej dziewczyny nie spodziewa się, że zastanie tam również jej matkę, Erikę. Skazani na swoje towarzystwo zaczynają czuć do siebie coś więcej, lecz tym razem to Erika nawiązuje romans z dużo młodszym mężczyzną. Czy kobieta odrzuci starania przystojnego lekarza, aby związać się z wiecznym kawalerem, który stracił dla niej głowę?

Przekonajcie się, oglądając film na Apple TV.

Czas na miłość (2013)

Poruszający komediodramat o sile miłości, która nie liczy czasu. Tim (Domnhall Gleeson) w dzień swoich 21. urodzin dowiaduje się od ojca o skrywanej latami tajemnicy – mężczyźni w ich rodzinie mają zdolność podróżowania w czasie. Wystarczy schować się w ciemnym pomieszczeniu, pomyśleć o danej chwili z przeszłości i Tim momentalnie może znaleźć się w wyznaczonym przez siebie miejscu. Młody, niedoświadczony jeszcze w miłości chłopak wykorzystuje nowo poznany dar żeby znaleźć sobie dziewczynę – jak na zawołanie, na jego drodze staje urocza Mary (Rachel McAdams). Szybko okazuje się jednak, jakie konsekwencje czekają na tych, którzy igrają z czasem.

„Czas na miłość” czeka na was na Netfliksie.

Love, Rosie (2014)

Rosie (Lily Collins) i Alex (Sam Claflin) to przyjaciele od podstawówki. Zawsze trzymają się razem, mówią sobie o wszystkim, z pozoru ich przyjaźni nic nie grozi. Do czasu. Pocałunek po pijanemu, o którym szybko zapominają, niespodziewana ciąża Rosie z chłopakiem, którego ledwo co zna, wyjazd Alexa na studia do Dublina. Młodzi muszą poradzić sobie z rozłąką, z czasem układając sobie życia u boku kogoś innego. Jednak czy ucieczka od skrywanych potajemnie uczuć rozwiąże problem? Czy po tak długim czasie, który spędzili osobno mają jeszcze do czego wracać?

Film zobaczycie na Paramount+ oraz Apple TV.

Kocha, lubi, szanuje (2011)

Duet Emmy Stone i Ryana Goslinga nigdy nas nie zawodzi. Życie Cala (Steve Carell) wywraca się do góry nogami, kiedy ten dowiaduje się, że żona Emily (Julianne Moore) go zdradza. Mężczyzna z jednej strony nie może jej tego wybaczyć, z drugiej pragnie, by dała im drugą szansę. Odrzucony czterdziestokilkulatek postanawia, że przejdzie gruntowną metamorfozę. Pomaga mu w tym specjalista od kobiecych serc, Jacob (Ryan Gosling). Cal nie ma jednak pojęcia, że w tym samym czasie jego nauczyciel od techniki uwodzenia stosuje ją na jego córce, Hannah (Emma Stone).

„Kocha, lubi, szanuje” jest dostępny na Apple TV.

Narodziny gwiazdy (2018)

Bradley Cooper i Lady Gaga w filmie, na którego punkcie oszalał cały świat. To wraz z nimi w 2018 roku wszyscy śpiewaliśmy utwór Shallow. „Narodziny gwiazdy” to historia romansu, który wstrząsnął międzynarodową sceną muzyczną. Gwiazdor muzyki country, Jack nie jest już tak popularny jak kiedyś – jego kariera chyli się właściwie ku upadkowi. Poznaje on jednak niezwykle utalentowaną, nikomu nieznaną wokalistkę Ally, którą wciąga do branży. Niespodziewanie to ona staje się największą gwiazdą, zostawiając Jacka daleko w tyle. Mężczyzna ma coraz większe problemy z używkami, a im częściej dają one o sobie znać, tym gorzej wpływa to na ich relację.

„Narodziny gwiazdy” dostępne są w ofercie Netflixa.

Gwiazd naszych wina (2014)

Wyciskacz łez na podstawie powieści młodzieżowej Johna Greena „Gwiazd naszych wina” to opowieść o krótkiej, lecz płomiennej miłości między dwójką nastolatków, którzy chorują na nowotwory. Hazel (Shailene Woodley) i Augustus (Ansel Elgort) nie mogą oderwać od siebie wzroku podczas spotkań grupy wsparcia. Od razu wiadomo, że czują do siebie coś więcej, ale czy jest sens ryzykować, kiedy wiadomo, że nie pozostało im dużo czasu?

Ten przepiękny film zobaczycie na Disney+.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *