Piosenka Sanah zdjęta z anteny. Szef rozgłośni zniesmaczony
Strona Główna > Piosenka Sanah zdjęta z anteny. Szef rozgłośni zniesmaczony

Piosenka Sanah zdjęta z anteny. Szef rozgłośni zniesmaczony

Sanah niedawno wydała nowy singiel „Marcepan”. Piosenka od razu wpadła w ucho fanom wokalistki. Niestety, szef jednej z lokalnych rozgłośni postanowił, że utwór zniknie z anteny radia. Co się stało?

Piosenka Sanah pod tytułem „Marcepan” zdjęta z anteny lokalnego Radia Elka z Leszna. Szef rozgłośni Arkadiusz Wojciechowski twierdzi, że utwór jest… niezgodny z prawem. O co chodzi?

Zobacz także:

Piosenka Sanah szkodliwa?

Jak twierdzi Wojciechowski z Radia Elka, piosenka Sanah „Marcepan” może być szkodliwa dla słuchaczy. Dlaczego? Mężczyzna nawiązuje do fragmentu „Marlboro palić chciał w moim aucie…„. Chodzi o słynną markę papierosów, którą wokalistka ma promować swoją twórczością.

Polskie prawo zakazuje reklamowania wyrobów tytoniowych – powiedział w rozmowie z „Press”.

Zobacz także:

Chodzi oczywiście o ustawę o radiofonii i telewizji. Punkt 16b mówi o zakazie promowania używek na antenie określając to jako „przekaz handlowy” związany z wyrobami tytoniowymi lub alkoholowymi.

Obowiązkiem stacji radiowych jest dbać o słuchacza, a w tym przypadku o dobro młodych ludzi. To my możemy decydować, czy puszczamy daną piosenkę, czy nie. W takich sytuacjach jak ta powinna nam się zapalić czerwona lampka – powiedział szef Radia Elka.

Zobacz także:

Sanah wydała oświadczenie. Jej management podkreślił, że opisywany tekst jest jedynie fikcją literacką i wynikiem „inwencji twórczej” piosenkarki. Sama wokalistka również skomentowała niecodzienne zajście. Na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym się śmieje, a do tego podpisała je: – Zadymę zrobić chciał w moim aucie – czytamy.

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *