Pierwszy półfinał Eurowizji 2023. Znamy finalistów!
Strona Główna > Pierwszy półfinał Eurowizji 2023. Znamy finalistów!

Pierwszy półfinał Eurowizji 2023. Znamy finalistów!

Pierwszy półfinał Eurowizji 2023 za nami! Znamy dziesięciu pierwszych finalistów, którzy zawalczą o zwycięstwo w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Kto przeszedł dalej? Oto pełna lista finalistów.

We wtorek 9 maja na liverpoolskiej scenie zaprezentowali się artyści z całego świata. W pierwszym półfinale Eurowizji 2023 wystąpili reprezentanci 15 krajów. Zabrakło jednak Polki, BIanki Stajkow, która „Solo” zaśpiewa w czwartek 11 maja.

Zobacz także: Blanka naprawdę to zrobiła! Tak brzmi „Solo” po niemiecku

Byli to przedstawiciele: Norwegii, Malty, Serbii, Łotwy, Portugalii, Irlandii, Chorwacji, Szwajcarii, Izraela, Mołdawii, Szwecji, Azerbejdżanu, Czech, Holandii i Finlandii.

Pierwszy półfinał Eurowizji 2023 – wyniki

Niestety, nie wszyscy wykonawcy pierwszego półfinału Eurowizji 2023 przeszli dalej. Od początku konkursu bukmacherzy typowali swoich faworytów. Wymieniali reprezentantów Serbii, Izraela, Norwegii, Szwecji, Czech czy Finlandii. Kto przeszedł dalej?

Zobacz także: Przełomowe prognozy! Blanka jednak w finale Eurowizji 2023?

Pełna lista zwycięzców pierwszego półfinału Eurowizji 2023. W finale zobaczymy:

  • Chorwację
  • Mołdawię
  • Szwajcarię
  • Finlandię
  • Czechy
  • Izrael
  • Portugalię
  • Szwecję
  • Serbię
  • Norwegię

Zobacz także: To ona wygra Eurowizję 2023? Bukmacherzy nie mają wątpliwości

Loreen, czyli reprezentantka Szwecji od początku typowana jest na zwyciężczynię 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Udało jej się przejść dalej i zobaczymy ją ponownie podczas sobotniego finału Eurowizji 2023. Oprócz niej na pewno zaprezentuje się zeszłoroczny zwycięzca, czyli Ukraina.

W finale Eurowizji 2023 wystąpią też przedstawiciele „Wielkiej Piątki”, czyli reprezentanci Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch. Nie zabraknie również zwycięzców pierwszego i drugiego półfinału, w którym zaprezentuje się Blanka z utworem „Solo”.

Polska piosenkarka wystąpi w drugim półfinale. Jej rywale to: Dania, Armenia, Rumunia, Estonia, Belgia, Cypr, Islandia, Grecja, Słowenia, Gruzja, San Marino, Austria, Albania, Litwa i Australia.

Zobacz także: Tym strojem zszokowała wszystkich. Tak Blanka rozpoczęła Eurowizję 2023

Poniżej wideo ze skrótem występów z pierwszego półfinału Eurowizji 2023.

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *