Przebój George'a Michaela "Careless Whisper" pobił nowy rekord
Strona Główna > Przebój George’a Michaela „Careless Whisper” dołącza do grona miliarderów!

Przebój George’a Michaela „Careless Whisper” dołącza do grona miliarderów!

Ta kultowa piosenka z repertuaru George’a Michaela ma już na swoim koncie wiele wyróżnień. Teraz można do nich dodać kolejne.

„Careless Whisper” to jeden z największych przebojów George’a Michaela. Artysta z tym singlem dołączył właśnie do grona artystów, których utwór przekroczył miliard wyświetleń na platformie YouTube. Utwór ten stał się ósmym hitem z lat 80., który przekroczył miliard wyświetleń na YouTube.

George Michael – „Careless Whisper” z miliardem wyświetleń!

Pierwszym utworem z lat 80., który osiągnął miliard wyświetleń na YouTube, był hit „Sweet Child O’ Mine” Guns N’ Roses. Oprócz niego w klubie „Miliarda wyświetleń” znalazły się też takie kultowe utwory jak „Take On Me” A-ha, „Billie Jean” Michaela Jacksona, „Never Gonna Give You Up” Ricka Astleya, „Girls Just Want To Have Fun” Cyndi Lauper, „The Final Countdown” i „Every Breath You Take”.

„Careless Whisper” ponadczasowy przebój

Piosenka to wielki przebój, który powstał w nietypowych okolicznościach. Pomysł na melodię wpadł George’owi w trakcie jazdy autobusem do pracy. Miał wtedy zaledwie 17 lat i pracował jako bileter w kinie (stąd też już w pierwszym wersie nawiązanie do „srebrnego ekranu”).

George Michael oprócz świetnego głosu miał niezwykłą łatwość wymyślania dobrych, chwytliwych tekstów. To właśnie on napisał większość piosenek Wham! Jednak w przypadku „Careless Whisper” George’owi pomagała druga połowa zespołu, czyli Andrew Ridgeley.

Wielu artystów dedukuje swoje piosenki ważnym osobom. George Michael ten przebój postanowił napisać dla swoich rodziców. W notatkach do singla George Michael zanotował, że to „pięć minut w zamian za 21 lat”.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *