Sławę przyniósł im „W11 - Wydział Śledczy”. Co robią dziś policjanci z komisariatu przy Pomorskiej? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Sławę przyniósł im „W11 – Wydział Śledczy”. Co robią dziś policjanci z komisariatu przy Pomorskiej?

Sławę przyniósł im „W11 – Wydział Śledczy”. Co robią dziś policjanci z komisariatu przy Pomorskiej?

Anna Potaczek i Maciej Dębosz przez dziesięć lat występowali w emitowanym na antenie TVN-u serialu paradokumentalnym „W11 – Wydział Śledczy”. Dziś ponownie możemy ich oglądać na telewizyjnym ekranie, tym razem w roli detektywów. Czym zajmowała się para serialowych komisarzy w trakcie przerwy od gry na planach zdjęciowych?

Serial „W11 – Wydział Śledczy” był wielkim hitem stacji TVN, przyciągającym przed telewizory tysiące widzów. Paradokument pojawił się na antenie w 2004 roku i gościł w ramówce aż dziesięć lat. Każdym odcinek produkcji pokazywał pracę policjantów z krakowskiej komendy przy ulicy Pomorskiej. To właśnie w tej produkcji zagrali Anna Potaczek i Maciej Dęboszuwielbiana przez telewidzów para komisarzy, tropiąca przestępców i prowadząca co raz bardziej zawikłane sprawy.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

„Detektywi” powrócili do TVN-u

Wszyscy telewidzowie, którzy tęsknili za swoimi ulubionymi policjantami z Pomorskiej, kiedy serial zniknął z anteny, mają powody do radości. TVN postanowił reaktywować siostrzaną produkcję słynnego „W11” – paradokument „Detektywi”. Format był wcześniej emitowany przez stację w latach 2005–2012, a w tym roku ponownie zagościł w ramówce. Wielką niespodzianką dla miłośników produkcji było dołączenie do obsady dwojga znanych im z Wydziału Śledczego komisarzy, którzy w nowych odcinkach serialu prowadzą prywatne biuro detektywistyczne.

Zobacz także: Co dalej z programem „Twoja twarz brzmi znajomo”? Edward Miszczak stoi przed decyzją

Co robili serialowi komisarze po „W11”?

Anna Potaczek i Maciej Dębosz na wiele lat zniknęli z telewizji, dlatego fani serialowych komisarzy bardzo ucieszyli się na wiadomość o ich powrocie na antenę. Czym zajmowało się dwoje amatorskich aktorów, gdy serial „W11 – Wydział Śledczy” zniknął z ramówki? W rozmowie z jednym z portali Anna Potaczek przyznała, że nie chciała dłużej występować na ekranie, a ostatnie lata poświęciła tym aktywnościom, na które wcześniej nie miała czasu:

Chodziłam po górach, jeździłam na nartach, czytałam książki, zajmowałam się ogrodem, robiłam przetwory, trochę leniuchowałam, spędzałam czas z rodziną, spełniałam swoje marzenia. […] Dostałam propozycję udziału w castingu do jakiegoś kryminału, ale podziękowałam. Potem pojawił się pomysł, żebym zrobiła coś na YouTubie, ale nie zdecydowałam się na to od razu, a potem projekt chyba upadł – powiedziała w rozmowie z Plejadą.

Maciej Dębosz zdecydował się nie rozstawać z telewizją. Postanowił jednak spróbować swoich sił po drugiej stronie kamery:

Najpierw pracowałem jako kierownik planu przy programach „Kto poślubi mojego syna” i „Mamy cię”. Udało mi się nawet wkręcić dwóch panów: Rafała Brzozowskiego i Antoniego Pawlickiego.[…] Potem pracowałem jako drugi kierownik produkcji lub kierownik planu przy takich serialach, jak „Szkoła”, „Szpital”,„19+”, „Zakochani po uszy” czy „Papiery na szczęście”. Świetnie to wspominam – przyznał.

Nie wszyscy wiedzą, że Maciej Dębosz i Anna Potaczek są policjantami nie tylko w serialach. Aby wziąć udział w nagrywaniu paradokumentu „W11 – Wydział Śledczy”, musieli uzyskać zgodę z Komendy Głównej Policji. Kiedy ich kariera telewizyjna nabrała tempa, zdecydowali się odejść ze służby i przejść na emeryturę.

Zobacz także: Dave Mustaine o początkach Metalliki. Tym zadziwił go James Hetfield

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!