Słynny utwór Queen usunięty ze składanki "Greatest Hits". Powód może zaskoczyć » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Słynny utwór Queen usunięty ze składanki „Greatest Hits”. Powód może zaskoczyć

Słynny utwór Queen usunięty ze składanki „Greatest Hits”. Powód może zaskoczyć

Na najnowszej edycji “Greatest Hits” Queen zabrakło pewnego utworu. Wydawca zdecydował się nie umieszczać słynnej piosenki na składance. Znamy prawdopodobny powód takiej decyzji. Dla wieloletnich fanów może być zaskakujący.

Queen to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka. Wielowarstwowe aranżacje i harmonie wokalne rozkochały w sobie miliony fanów na całym świecie. Na koncie grupy znajduje się wiele nagród, wyróżnień i sukcesów. Ich płyty sprzedały się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Regularnie wydawane są też składanki z największymi przebojami Queen. Na jednym z ostatnich jej wydań zabrakło jednak znanej piosenki.

Zobacz także: To ona zauroczyła Hołdysa. Kim była Ewka z piosenki Perfectu?

“Greatest Hits” bez słynnego utworu Queen

Składanki z największymi przebojami znanych zespołów ukazują się co jakiś czas. Nie inaczej jest w przypadku Queen. Na tego typu kompilacjach nie może zabraknąć takich hitów jak “Bohemian Rhapsody”, “Don’t Stop Me Now” czy “We Will Rock You”. Niestety, na jednym z najnowszych wydań “Greatest Hits” zabrakło piosenki, którą uwielbiają wierni fani zespołu.

Utwór “Fat Bottomed Girls” ukazał się w 1978 roku na albumie “Jazz”. Następnie trafił na składankę “Greatest Hits” w 1981 roku. Sprzedano ją w milionach kopii. Teraz wytwórnia płytowa Universal postanowiła wydać ją na platformie Yoto. Jednak piosenka się na niej nie znalazła. Powodem jest to, że może być nieodpowiednia dla młodszych słuchaczy. To właśnie do nich kierowana jest ta platforma.

Zobacz także: Trojanowska nie zamierza występować z Zenkiem. To powiedziała o disco polo

Wytwórnia w trosce o młodszych słuchaczy?

Piosenka “Fat Bottomed Girls” opowiada, jak wskazuje tytuł, o “dziewczynach z grubymi tyłkami”. “Daily Mail” podaje, że właśnie to mogło być powodem usunięcia jej ze składanki. Treść utworu ma być nieodpowiednia dla młodszych słuchaczy. Co więcej, najnowsza wersja “The Greatest Hits” zawiera ostrzeżenie:

Teksty niektórych piosenek poruszają tematy dla dorosłych, w tym odniesienia do przemocy i narkotyków. Są to oryginalne, nieocenzurowane nagrania. Choć nie zawierają przekleństw zaleca się nadzór rodziców przy odtwarzaniu tej zawartości młodszym dzieciom.

Wygląda na to, że wytwórnia zaczęła martwić się młodszymi odbiorcami. Wielu fanów Queen wychowywało się na ich muzyce od najmłodszych lat. Zapewne mogą być teraz całkiem zdziwieni, napotykając takie ostrzeżenie. Mimo wszystko, może to dobrze, że się ono tam znalazło. Piosenki nie są ocenzurowane, ale czasami chyba warto dmuchać na zimne. Co Wy myślicie o tym wszystkim?

Zobacz także: Steczkowska zachwyca się Sanah. Internauci nie są zadowoleni. „Nie pogrążaj się”