Tania Alboni jako Amy Winehouse. To mówiła o niej legenda [TYLKO U NAS]
Strona Główna > Tania Alboni jako Amy Winehouse. To mówiła o niej legenda [TYLKO U NAS]

Tania Alboni jako Amy Winehouse. To mówiła o niej legenda [TYLKO U NAS]

Tania Alboni od lat wciela się w Amy Winehouse i Cher. Jest nie tylko wierną fanką ich twórczości, ale też wspaniałą artystką, która dzięki swoim występom promuje ich muzykę i oddaje im hołd. W audycji „Cała muzyka” Radia Złote Przeboje, Tania Alboni zdradziła, co mówiła o niej sama Amy!

Undercover Festival zbliża się wielkimi krokami. To największa w tej części Europy impreza prezentująca światowe tribute bandy. Są to zespoły idealnie odwzorowujące wizerunek i sceniczne show oryginalnego artysty! Już 25 i 26 sierpnia w Warszawie wystąpi m.in. Tania Alboni, która na scenie wciela się w Amy Winehouse i Cher. Artystka gościła w audycji „Cała muzyka” na antenie Radia Złote Przeboje.

Zobacz także: Undercover Festival coraz bliżej! Wiemy, kto zagra. Zobacz line-up

W rozmowie z Tomkiem Brhelem opowiedziała o swojej pasji i pracy na scenie. Tania Alboni od lat wciela się w Amy Winehouse lub Cher. Do której z artystek jest jej bliżej? Jak odpowiada: – To zależy, kiedy słyszę to pytanie – wyznała na antenie Radia Złote Przeboje wokalistka.

Mam na myśli to, że kiedy zapytałbyś mnie o to może 10-15 lat temu zdecydowanie Amy, ale teraz moje serce należy do Cher. (…) Ponieważ wiesz, starzeję się. Amy niestety odeszła mając 27 lat. Dla mnie czas wciąż płynie. Cher zawsze będzie ode mnie starsza, więc jest w porządku – mówi nam z uśmiechem artystka.

Całej rozmowy z Tanią Alboni możecie posłuchać w podcaście „Cała muzyka” Radia Złote Przeboje

Amy Winehouse o Tanii Alboni

Okazuje się, że sama Amy Winehouse widziała występy Tanii. Jak przyznała w rozmowie z Radiem Złote Przeboje, słyszała to od osób, które były blisko związane z legendą R&B. Jej mąż zna jednego z muzyków, który był przyjacielem Amy: – Uważała, że jesteś fantastyczna – wyznał pewnego dnia.

Nie znam Cher i nie wiem, czy ona o mnie wie, ale w przypadku Amy, nigdy jej nie spotkałam, ale znam wiele osób, które były jej bliskie. Wiem, że wiedziała o mnie i oglądała mnie na YouTube, a jej rodzice oglądali moje filmy i bardzo mnie chwalili. (…) Tak jak mówiłam, Amy Winehouse była zadowolona z mojej muzyki i tego co zrobiłam. Cieszę się, że nie była dla mnie zła – mówi rozbawiona Tania Alboni.

Zobacz także: Undercover Festival. AC/DC i Harry Styles na jednej scenie? „Zespoły ultrafanów”

Początki Tanii Alboni na scenie

Jak zaczęła się przygoda Tani na scenie? Swoje pierwsze kroki stawiała na scenie jako nastolatka. Najpierw występowała jako Cher. Przebierała się za artystkę, a później odkryła, że ma do niej podobny głos. Z kolei już po ślubie odkryła w sobie talent do naśladowania Amy Winehouse. Była zachwycona legendą R&B. Zdobyła kostium i wzięła się do pracy.

Czy wyjście z roli jest trudne dla gwiazdy grającej muzykę jednej z najsłynniejszych wokalistek na świecie? Okazuje się, że Tania szybko „stara się obudzić”, wychodzi „na zewnątrz” i „zakłada tenisówki”, jak zażartowała na antenie Radia Złote Przeboje.

Tania Alboni jako Amy Winehouse

Metamorfoza na Amy Winehouse. Ile czasu zajmuje?

Przygotowanie się do roli zajęło Tanii około roku, jednak nawet teraz oglądając archiwalne nagrania dowiaduje się o Amy Winehouse czy Cher coraz nowszych rzeczy, ruchów i gestów.

Zdobyłam jej album i każdego dnia słuchałam każdego słowa. Oglądałam każdy występ na YouTube i całkowicie się w niej zanurzałam. (…) To po prostu oglądanie filmów. Jest tak wiele do zapamiętania – wyznała artystka w audycji „Cała muzyka”.

Zobacz także: Ostatnie słowa Amy Winehouse. To powiedziała do ochroniarza

A ile trwa przemiana w Amy lub Cher? W tę pierwszą znacznie krócej niż w Cher. Na czym polega różnica? Oto, co powiedziała na antenie Radia Złote Przeboje: – W Amy 30 minut na zrobienie makijażu i… prawdopodobnie razem około godziny, ponieważ muszę nałożyć wszystkie tatuaże oraz całą biżuterię i zrobić sobie włosy – mówi nam gwiazda.

To i tak niewiele porównując z Cher. Tu spędzam 90 min po prostu robiąc makijać, bo to… makijaż drag queen. Muszę się pozbyć brwi i narysować nowe wyżej, bo ona przeszła tyle liftingów, że jej brwi są prawie we włosach.

Posłuchajcie w podcaście Radia Złote Przeboje, co jeszcze mówi Tania Albani na temat swojej scenicznej postaci. Więcej o Undercover Festival możecie przeczytać klikając TUTAJ.