"The Crown": Jak Elizabeth Debicki została Księżną Dianą? Zobacz wyjątkową metamorfozę [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „The Crown”: Jak Elizabeth Debicki została Księżną Dianą? Zobacz wyjątkową metamorfozę [WIDEO]

„The Crown”: Jak Elizabeth Debicki została Księżną Dianą? Zobacz wyjątkową metamorfozę [WIDEO]

Elizabeth Debicki gra księżną Dianę w piątym sezonie „The Crown”. W ekskluzywnym wywiadzie wyjaśnia, jak odkryła postać i podeszła do roli „najsłynniejszej kobiety na świecie”.

Twórca serialu „The CrownPeter Morgan zdradził w rozmowie z „Entertainment Weekly”, że od samego początku miał w głowie tylko jedno nazwisko. Według niego tylko jedna osoba mogła zagrać Księżną Dianę w ostatnim sezonie serialu. Miał na myśli oczywiście aktorkę polskiego pochodzenia Elizabeth Debicki.

Nikogo innego nawet nie brałem pod uwagę. Gdyby powiedziała „nie”, musiałbym zmienić cały koncept serialu, ale powiedziała „tak”!

Sezon 5., którego premiera w serwisie Netflix już 9 listopada, otwiera nowy rozdział w historii Diany. Teraz grana przez Elizabeth Debicki, postać staje przed nowymi wyzwaniami i triumfami, gdy serial wkracza w lata 90., dekadę zawirowań i samopoznania. Możemy rozpoznać pewne znajome motywy: po raz kolejny związek Diany z Charlesem (obecnie granym przez Dominica Westa) jest na niepewnym gruncie, a ona irytuje się sztywnymi zasadami rządzącymi członkami Domu Windsorów. Jednak w przeciwieństwie do jej młodszego ja, ta wersja Diany nigdy nie omija kadru. Nawet pomimo porażek i niepowodzeń, pozostaje w centrum uwagi, prezentując urzekający styl, empatię i charyzmę, które uczyniły ją jedną z najsłynniejszych kobiet na świecie.

Zobaczcie, jak wyglądała jej metamorfoza:

Te postacie są tak bardzo częścią naszej zbiorowej świadomości, to, o czym mówimy w tym sezonie, wszyscy doskonale pamiętamy. Byłam mile zaskoczona niesamowicie zabawnym poczuciem humoru Diany; nawet w najpoważniejszych momentach, podczas gdy ktoś przecina wstęgę, zawsze jest tam, ta radość, ta żartobliwość. Zawsze rozumiałam, że jej trajektoria była niezwykle trudna. A oglądając Emmę w czwartym sezonie, który dokumentuje wczesne etapy małżeństwa, nauczyłam się tak wiele o niemożności zmiany czegoś, abyś czuł się wolny, zadowolony, kochany lub zaopiekowany. Wiedziałem, że wchodząc, w tę rolę podejmuję się trudnego zadania, ale to jest właśnie najbardziej ekscytujące.

– mówi aktorka.

Piąty sezon będzie składał się z 10 premierowych odcinków. Co nas czeka w nowym rozdziale z życia rodziny królewskiej? W opisie fabuły czytamy:

Zbliża się 40. rocznica objęcia władzy przez Elżbietę II. Wyruszając na pokładzie Britannii w coroczną podróż po szkockich Hebrydach Zewnętrznych, królowa snuje refleksje na temat swoich rządów, w czasie których doczekała dziewięciorga premierów, wejścia telewizji pod strzechy i zmierzchu Imperium Brytyjskiego. Z nadejściem nowej dekady nic nie jest już pewne. Upadek Związku Radzieckiego i przekazanie suwerenności w Hongkongu sygnalizują sejsmiczne zmiany w międzynarodowym porządku i stawiają monarchię zarówno przed wyzwaniami, jak i szansami. Królową czekają też kłopoty rodzinne.

Gdy bajkowe małżeństwo się rozpada, książę Karol naciska na matkę, aby pozwoliła mu rozwieść się z Dianą, co prowadzi do konstytucyjnego kryzysu monarchii. Oddalający się od siebie małżonkowie wywołują falę plotek i spekulacji. Zainteresowanie mediów rośnie. Diana postanawia przejąć kontrolę nad własną opowieścią, zrywając z rodzinnym protokołem i publikując książkę, która ujawnia rysy na relacjach Windsorów i sprawia, że Karol traci publiczne poparcie. Wszystko to dzieje się w najgorszym możliwym dla rodziny królewskiej momencie — gdy opinia publiczna zaczyna kwestionować jej rolę w Wielkiej Brytanii lat 90.

Wydarzenia obserwuje John Major, następca Margaret Thatcher na stanowisku premiera. Lawirując po relacjach z Pałacem i walcząc z globalną recesją, Major staje przed konstytucyjnym wyzwaniem swojego życia: rozwodem księcia i księżnej Walii. Firma zaczyna się chwiać w posadach. Na scenie pojawia się Mohamed Al Fayed, który — pragnąc dostać się do wyższych sfer — wykorzystuje własne bogactwo i władzę, aby zapewnić sobie i swojemu synowi Dodiemu miejsce przy królewskim stole.

Polecamy również: