Strona Główna > Tina Turner: Powstała lalka Barbie z okazji 40. rocznicy przeboju „What’s Love Got to Do With It”

Tina Turner: Powstała lalka Barbie z okazji 40. rocznicy przeboju „What’s Love Got to Do With It”

Nowa lalka Turner celebruje Królową Rock n’ Rolla i jest kontynuacją innych serii Barbie Signature Music Series, takich jak Gloria Estefan czy David Bowie.

Królowa Rock n’ Rolla powraca, ale tym razem w plastiku… Kilka miesięcy przed 40. rocznicą hitu Tiny Turner z 1984 roku „What’s Love Got to Do With It”, który podbił listy przebojów na całym świecie, fani Turner mogą teraz uczcić swoją idolkę nową kolekcjonowaną lalką Barbie, gotową do zaprezentowania na wystawie.

Ted Shaffrey/Associated Press/East News

Sama Turner ściśle współpracowała z zespołem Barbie w Mattel, aby pomóc w stworzeniu wyglądu lalki.

Jestem zaszczycona, że mogę powitać moją Barbie w tak wspaniałym gronie kobiet i dzięki temu daję się poznać nowym pokoleniom.

– powiedziała Tina Turner w komunikacie prasowym.

Zespół projektowy Mattel zwrócił szczególną uwagę na charakterystyczne detale filmu, od czarnej mini sukienki połączonej z dżinsową kurtką, po eleganckie, czarne rajstopy i szpilki oraz fryzury w stylu lat 80.

Tina Turner – „What’s Love Got To Do With It” 

W 2020 roku Kygo wziął na warsztat prawdziwy klasyk lat 80.! „What’s Love Got To Do With It” Tiny Turner to utwór, który został wybrany przez magazyn Rolling Stone jednym z 500 najlepszych utworów wszech czasów. Teraz Kygo, dzięki współpracy z Tiną Turner, przypomina ten legendarny numer i zamienia go w prawdziwy parkietowy dynamit!

Ostatni album studyjny Tiny Turner, „Twenty Four Seven”, został wydany ponad dwie dekady temu w 1999 roku. Obecnie mieszka w Szwajcarii ze swoim mężem Erwinem Bachem i powiedziała New York Times w 2019 roku, że nie ma planów powrotu do kariery muzycznej:

Nie śpiewam. Nie tańczę. Nie przebieram się.

Film dokumentalny o życiu Tiny miał premierę na HBO Max w zeszłym roku.

Tina Turner jest artystką znaną na całym świecie. W ciągu swojej kariery zainspirowała miliony fanów, a jej twórczość to prawdziwa kolekcja klasyki muzyki pop. Ma na swoim koncie liczne hity, między innymi „It’s Gonna Work Out Fine” (1961), „River Deep – Mountain High” (1966), „Proud Mary” (1971), czy „Nutbush City Limits” (1973). Artystka wydała 27 solowych albumów oraz zagrała 9 tras koncertowych.

Polecamy również: