To ona zagrała młodą miłość Forresta Gumpa. Dziś ma nietypową pracę! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > To ona zagrała młodą miłość Forresta Gumpa. Dziś ma nietypową pracę!

To ona zagrała młodą miłość Forresta Gumpa. Dziś ma nietypową pracę!

„Biegnij, Forrest, biegnij”. To właśnie do niej należała najsłynniejsza kwestia z kultowej produkcji „Forrest Gump”. W wieku dziesięciu lat zagrała u boku Toma Hanksa. Czym dziś zajmuje się odtwórczyni roli dziecięcej Jenny Curran?

Występ w filmie fabularnym pt. „Forrest Gump” był pierwszym z poważniejszych angaży Hanny Hall. Premierę produkcji Roberta Zemeckisa datuje się na 6 lipca 1994 roku. Filmowa historia została oparta na książkowym pierwowzorze Winstona Grooma. W tytułową rolę wciela się Tom Hanks, a w postać jego ukochanej – Robin Wright Penn.

Hanna Hall — zagrała w jednej z najbardziej znanych scen w historii kina

„Forrest Gump” opowiada o perypetiach tytułowego bohatera o niskim ilorazie inteligencji. W związku ze zbiegiem wyjątkowych okoliczności Forrest bierze udział w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. John F. Kennedy przyjmuje go w Białym Domu, staje się miliarderem za sprawą krewetek, a prezydent Lyndon B. Johnson odznacza go Medalem Honoru.

Zobacz także: Dlaczego Miley Cyrus przestała koncertować? Znamy odpowiedź!

Forrest przez całe życie kochał Jenny Curren, która jako jedyna okazała mu sympatię w pierwszym dniu szkoły. W dziecięcych odtwórców głównych ról wcielili się Michael Conner Humphreys i Hanna Hall. Wzięli udział w jednej z najbardziej kultowych scen w historii kina, w której Forrest – uciekając przed oprawcami – zrzuca szyny ortopedyczne.

„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo, co się trafi”

O nieprzewidywalności życia przekonała się również Hanna Hall. W dzieciństwie największą pasją Hall było aktorstwo. Uwielbiała wcielać się nowe postaci i występować na deskach teatralnych razem z przyjaciółmi. Nigdy nie podejrzewała, że hobby stanie się jej przyszłym zawodem. W rozmowie z Indie Outlook Hanna Hall wyznała:

To nie była kariera, którą byłam zainteresowana w tamtym czasie, ale zdecydowanie było to coś, co zawsze lubiłam robić. Byłam tak młoda, że chyba nawet tego nie kwestionowałam. Ten pierwszy film był niesamowitym doświadczeniem.

Zobacz także:Jacek Kawalec stanął przed trudnym wyborem. Aktor rezygnuje z gry w teatrze

Hanna Hall między innymi zagrała w „Przekleństwach niewinności” czy serialu „Standoff”. Debiutowała również w horrorze Roba Zombie. W „Halloween” z 2007 roku wcieliła się w siedemnastoletnią Judith Myers, zamordowaną przez brata w Dzień Wszystkich Świętych.

Hanna Hall w nietypowej roli

Mimo że Hanna Hall coraz rzadziej występuje w produkcjach, jest nadal obecna na planach filmowych. Młoda Jenny Curran spełnia się zawodowo jako koordynatorka do spraw intymności.

Do jej głównych zadań należy zadbanie o komfort aktorów i aktorek podczas scen intymnych. Zapewnia bezpieczeństwo na planie, a przy tym pomaga zrealizować artystyczną wizję reżysera.

Zobacz także: Doda i Dariusz Pachut nigdy się nie rozstali? Fani umierają z ciekawości