10 największych przebojów Majki Jeżowskiej » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 10 największych przebojów Majki Jeżowskiej

10 największych przebojów Majki Jeżowskiej

Piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka – Majka Jeżowska kończy 25 maja 2021 roku 61 lat. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć Wam jej największe przeboje.

Piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka – Majka Jeżowska kończy 25 maja 2021 roku 61 lat. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć Wam jej największe przeboje.

„Rats on a Budget”

Majka Jeżowska w 1981 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W tamtym czasie poślubiła muzyka Toma Logana i zamieszkała w Chicago. Niedługo potem została wokalistką Heat N Serve. W 1984 roku gwiazda nagrała piosenkę „Rats on a Budget” skomponowaną przez jej męża. Teledysk do tego utworu wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez. Był również grany w amerykańskiej stacji telewizyjnej MTV.

2 . „Wszystkie dzieci nasze są”

Najmłodsi słuchacze pokochali Majkę Jeżowską nie tylko za jej muzykę, ale również za barwny wizerunek sceniczny. Po powrocie do Polski w 1994 roku piosenkarka założyła własną firmę fonograficzną JaMajkaMusic. Pod jej skrzydłami wydała kilkanaście swoich albumów dla dzieci oraz zorganizowała kilka tysięcy koncertów.

„A ja wolę moją mamę”

Ta piosenka jest do dzisiaj śpiewana i słuchana przez dzieci w całej Polsce. Niewątpliwie jest to jeden z najpopularniejszych utworów Majki Jeżowskiej. Historia tej piosenki nie jest jednak tak pozytywna jak jej przesłanie.

Gwiazda w wieku 21 lat została dotkliwie pobita przez swojego męża i trafiła do szpitala. Jej małżeństwo legło w gruzach, a życie samotnej matki w realiach początków lat 80. jeszcze bardziej potęgowało problemy dnia codziennego. Dlatego też postanowiła w celach zarobkowych na osiem tygodni wyjechać z kraju, zostawiając wówczas małego synka Wojtusia pod opieką dziadków.

„Do słońca”

Artystka należy do kawalerów Orderu Uśmiechu, od 2003 roku jest ambasadorem dobrej woli UNICEF, a w 2007 roku została ambasadorem organizacji Polish American Group w Chicago.

„Kołysanka dla mamy”

Majka Jeżowska w latach 80. współpracowała z Jackiem Cyganem. Wypromowali wówczas gwiazdy tamtych czasów, między innymi Papa Dance, Kasię i Magdę Fronczewską, Annę Jurksztowicz oraz Krzysztofa Antkowiaka.

„Od rana mam dobry humor”

Maria Zofia Jeżowska jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu oraz Wydziału Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod skrzydłami Krystyny Prońko.

„Najpiękniejsza w klasie”

Artystka ma na swoim koncie wiele nagród. W 1978 roku zdobyła nagrodę ZAKR-u na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Z piosenką „Reggae o pierwszych wynalazcach” w 1980 roku na festiwalu w Opolu w konkursie premier zajęła III miejsce.

„Kochany Panie Mikołaju”

Tę piosenkę zawdzięczamy artystycznemu tandemowi Jeżowska-Cygan. W wywiadzie dla Polskiego Radia Majka Jeżowska powiedziała, że jest przekonana o sile muzyki, która pomaga w tworzeniu świątecznego klimatu. „Kochany Panie Mikołaju” jest tego idealnym przykładem.

„Czekamy na wyrok”

W 1987 roku artystka zdobyła na koncercie premier Festiwalu w Opolu pierwszą nagrodę, śpiewając w trio z Krystyną Prońko i Piotrem Szulcem piosenkę „Czekamy na wyrok„.

„Edek”

Majka Jeżowska w 1988 roku powróciła do Opola z piosenką „Edek” i w konkursie premier ponownie zdobyła pierwszą nagrodę. W tym samym roku artystka otrzymała za działalność i twórczość estradową Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego.

https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MTdRLDI4RUssMA==