10 największych przebojów o miłości lat 90. » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 10 największych przebojów o miłości lat 90.

10 największych przebojów o miłości lat 90.

Lata 90. obfitowały w miłosne piosenki. Od romantycznych ballad po hip-hopowe kawałki, każdy może znaleźć coś dla siebie lub dla swojej drugiej połówki. Zapraszamy do przesłuchania naszej listy największych hitów o miłości lat!

Lata 90. obfitowały w miłosne piosenki. Od romantycznych ballad po hip-hopowe kawałki, każdy może znaleźć coś dla siebie lub dla swojej drugiej połówki. Zapraszamy do przesłuchania naszej listy największych hitów o miłości lat!

Celine Dion – „Because You Loved Me”

Kanadyjska wokalistka Celine Dion jest królową romantycznych utworów. Równie dobrze na tym miejscu mogłyby się znaleźć: „My Heart Will Go On”, „The Power of Love” czy „I’m Your Angel”. „Because You Loved Me” pochodzi z albumu „Falling into You” z 1996 roku.

Whitney Houston – „I’ll Always Love You”

„I’ll Always Love You” jest jedną z największych miłosnych ballad wszech czasów. Whitney Houston zmieniła utwór country zaśpiewany wcześniej przez Dolly Parton w niezapomniany przebój o miłości. Nowa wersja piosenki powstała na potrzeby filmu „Bodyguard” z Kevinem Costnerem.

Backstreet Boys – „As Long as You Love Me”

Amerykański boysband Backstreet Boys wydał utwór „As Long as You Love Me” jako drugi singiel pochodzący z płyty „Backstreet’s Back” z 1997 roku. Jest to jeden z największych hitów grupy.

Savage Garden – „Truly Madly Deeply”

Savage Garden to australijskie duo składające się z Darrena Hayesa oraz Daniela Jonesa. Dwójka artystów zdobyła międzynarodową sławę w późnych latach 90. wraz z singlami „I Want You”, „To the Moon and Back”, „Truly Madly Deeply”, „The Animal Song” i „I Knew I Loved You”. Mimo dużej popularności Savage Garden wydali tylko dwa studyjne albumy: „Savage Garden” oraz „Affirmation”.

Aerosmith – „I Don’t Want to Miss a Thing”

Amerykański zespół Aerosmith charakteryzuje się kawałkami muzycznymi będącymi mieszanką hard rocka i bluesa. W 1998 roku grupa wydała również poruszającą balladę miłosną „I Don’t Want to Miss a Thing”. Autorka tekstu, Diane Warren, początkowo sądziła, że utwór zostanie wykonany przez Celine Dion albo kogoś podobnego, ale ostatecznie piosenka trafiła do Aerosmith, którzy poradzili sobie z nią znakomicie.

Boyz II Men – „I’ll Make Love to You”

Afroamerykański boysband Boyz II Men jest znany z emocjonalnych ballad oraz utworów a capella. „I’ll Make Love to You” to jeden z najlepszych singli grupy. Utwór został wydany w 1994 roku na płycie „II”. Według magazynu Billboard była to trzecia najlepiej sprzedająca się piosenka lat 90.

Bryan Adams – „(Everything I Do) I Do It For You”

Kolejna ballada miłosna na naszej liście, tym razem autorstwa Bryana Adamsa. Została wydana na dwóch płytach: soundtracku z filmu „Robin Hood: Książę Złodziei” oraz szóstym albumie Adamsa „Waking Up the Neighbours” z 1991 roku. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się singli na świecie.

Meat Loaf – „I’ll Do Anything for Love (But I Won’t Do That)”

Meat Loaf to pseudonym artystyczny amerykańskiego aktora i muzyka, Michaela Lee Adaya. Jego rockowe albumy „Bat Out of Hell”, „Bat Out of Hell II: Back into Hell” i „Bat Out of Hell III: The Monster Is Loose” sprzedały się w ponad 65 mln kopiach na całym świecie. Za pochodzącą z jego drugiego albumu balladę „I’ll Do Anything for Love (But I Won’t Do That)” Meat Loaf otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy solowy występ rockowy.

Wet Wet Wet – „Love Is All Around”

Wet Wet Wet to pochodzący ze Szkocji soft rockowy zespół, który powstał w 1982 roku. Zyskał popularność dzięki coverowi hitu lat 60.: „Love Is All Around Us”. Wersja Wet Wet Wet, która pojawiła się w filmie „Cztery Wesela i Pogrzeb, stała się międzynarodowym przebojem i przez piętnaście tygodni królowała na listach najlepszych utworów w Wielkiej Brytanii.

Extreme – „More Than Words”

Amerykański zespół rockowy Extreme zyskał popularność na przełomie lat 80. i 90. Utwór „More Than Words” pochodzi z albumu „Pornograffitti” (1990), który okazał się największym sukcesem grupy. Akustyczna ballada była odstępstwem od funk metalowego stylu gry zespołu.