Britney Spears pobiła rekord. Jest w "klubie miliarda"
Strona Główna > Britney Spears pobiła rekord. Jest w „klubie miliarda”

Britney Spears pobiła rekord. Jest w „klubie miliarda”

O Britney Spears nie przestaje być głośno. Jej długo wyczekiwany singiel “Mind Your Business” z Will.i.amem wzbudził dość mieszane uczucia. Nie zmienia to faktu, że ludzie chętnie wracają do katalogu jej utworów. Teraz piosenkarka dołączyła do słynnego “klubu miliarda” na Spotify.

Choć Britney Spears ma 41 lat, to na scenie muzycznej działa aż od blisko ćwierć wieku. Znana jako “księżniczka popu” gwiazda wykreowała wiele przebojów, w tym choćby “… Baby, One More Time”, “Born To Make You Happy”, “Oops!… I Did It Again” czy “Gimme More”.

Co prawda przez ostatnie lata była mniej aktywna muzycznie. Częściej słyszeliśmy o jej skomplikowanym życiu prywatnym. Nowego wydawnictwa (nie licząc komplikacji koncertowych i współpracy z Eltonem Johnem przy remiksie “Tiny Dancer” pt. „Hold Me Closer”) nie było od 2013 r. Wtedy wydała album “Glory”.

Niedawno jednak z pomocą swojego dobrego kolegi Will.i.ama postanowiła z przytupem wrócić do autorskiej muzyki. Wyda też w październiku biografię “The Woman In Me”. 

Zobacz także: Britney Spears w nowym singlu. Fani oburzeni: “Brzmi jak AI”

Premiera singla “Mind Your Business” i kontrowersje 

Britney Spears i Will.i.am współpracowali ze sobą w przeszłości już parę razy. Lider Black Eyed Peas był jednym z producentów płyty artystki pt. „Britney Jean” z 2013 roku.

Razem można było ich usłyszeć w kawałkach “Big Fat Bass” z 2011 i “Scream & Shout” z 2013 r. Na kolejny wspólny projekt kazali czekać swoim fanom dekadę.

W piątek 21 lipca tego roku premierę miał długo wyczekiwany singiel „Mind Your Business”. Jak się jednak okazało, nie został opatrzony żadnym teledyskiem. Do audio dodano jedynie zdjęcie z ich wizerunkiem, ale Britney wygląda tam o wiele młodziej. Niestety według wielu fanów brzmienie nie dorównało starym hitom Amerykanki. Niektórzy fani wysnuli natomiast teorię, że do stworzenia “Mind Your Business” użyto sztucznej inteligencji (AI).  

Zobacz także: Internauci drżą o Britney Spears. Ich zdaniem gwiazda nie żyje

„Toxic” Britney Spears w “klubie miliarda” na Spotify 

Tego rodzaju zamieszanie nie zaszkodziło jednak Britney, a może wręcz przeciwnie. Ludzie chętnie sięgają po jej najbardziej znane piosenki. Teraz za sprawą swojego hitu “Toxic” Spears dołączyła do grona nazywanego potocznie “klubem miliarda” na Spotify. Chodzi o utwory, które na tej platformie streamingowej doczekały się ponad miliarda streamów, czyli odtworzeń.

Znajdują się tam m.in. takie przeboje jak “Wanna Dance With Somebody” Whitney Houston, „Dancing Queen” ABBY, “Sweet Child O’ Mine” Guns N’ Roses, “Here Comes the Sun” The Beatles, “Counting Stars” One Republic, “Wild Thoughts” DJ Khaleda, „Bad Guy” Billie Eilish czy przodujące “BlindingLights” The Weekedna i “Shape of You” Eda Sheerana.

Przebój Spears “Toxic” pochodzi z jej czwartego albumu “In the Zone” wydanego w 2003 r. Co ciekawe, pierwotnie utwór miała wykonywać Australijka Kylie Minogue. Jednak nie spodobała jej się kompozycja autorstwa Cathy Dennis, Henrika Jonbacka, Christiana Karlssona i Pontusa Winnbe’a.