Ciekawostki na temat ludzkiego ciała. Tego nie usłyszysz w szkole!  » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Ciekawostki na temat ludzkiego ciała. Tego nie usłyszysz w szkole! 

Ciekawostki na temat ludzkiego ciała. Tego nie usłyszysz w szkole! 

Jakie tajemnice kryje w sobie ludzkie ciało? Kobieta czy mężczyzna – kto jest bardziej wytrzymały? Odpowiedzi na te i na kolejne pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Oto ciekawostki, o których nie usłyszycie na lekcji biologii! 

Nie od dziś wiadomo, że ludzkie ciało jest równie złożone i skomplikowane, co fascynujące. Od wieków jest ciągłym przedmiotem badań, a mimo tego naukowcy wciąż nie wiedzą o anatomii człowieka wszystkiego. Chociaż budowa wszystkich ludzkich ciał jest niemal identyczna, to jednak każdy z nas ma unikalne linie papilarne, wyjątkowe odcienie włosów, a także indywidualną sylwetkę.  

TOP 500 Radia Złote Przeboje. Kliknij tutaj, oddaj głos na ulubioną piosenkę i zgarnij nagrodę! 

Mimo to, ludzki organizm jest niezwykłym dziełem natury, którego części idealnie ze sobą współpracują. Tak zgodnie, że nawet nie jesteśmy tego świadomi. W niniejszym artykule przedstawimy intrygujące ciekawostki o budowie człowieka!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo. 

Zobacz także: Quiz. Ich przeboje nucili wszyscy! Pamiętasz polskie gwiazdy Eurowizji? 

Ciekawostki o ludzkim ciele

Wszystko wskazuje na to, że człowiek może się pochwalić przede wszystkim… mózgiem! Jeśli obawiacie się działań sztucznej inteligencji, możecie być spokojni. Okazuje się, że mózg jest bardziej złożony niż najbardziej zaawansowane komputery. Ponadto pamięć ludzka jest niezwykle wydajna. Otóż badania nad liczbą połączeń nerwowych wykazały, że organ ten ma pojemność ok. 2,5 petabajtów. Warto dodać, że wspomniana wartość odpowiada mniej więcej dwóm dekadom nieustannego odtwarzania godzinnych filmów.  

Zobacz także: John Lennon i Yoko Ono mieli wspólnego syna. Sean Lennon odziedziczył talent ojca 

Nie do wiary, że właśnie tak działa człowiek

To nie koniec zaskoczeń! Człowiek wykształcił w sobie umiejętność komunikacji niewerbalnej na wyjątkowo wysokim poziomie. Przykładowo może przekazywać komunikaty nawet brwiami. Zgadza się, brwi chronią nie tylko przed kurzem czy potem, odgrywają także ważną rolę w relacjach międzyludzkich. Za ich pośrednictwem możemy pokazać zdenerwowanie, wzruszenie czy też zdumienie. Z kolei uśmiech uwalnia zarówno hormony szczęścia, jak i jest jednym z najbardziej uniwersalnych znaków – rozumiany bez względu na kulturę i język. 

Co ciekawe, w przypadku organizmu człowieka możemy mówić o dymorfizmie płciowym. Zjawisko przejawia się wyraźnej odmienności budowy szkieletu mężczyzn oraz kobiet. Zmiany powodują głównie różnice hormonalne. Przykładowo czaszka mężczyzn jest większa niż czaszka kobiety, mają też silniejsze miejsca przyczepów mięśniowych. Jednakże badania wykazują, że to kobiety są bardziej odporne na ból niż mężczyźni. 

Zobacz także: Szymon Wydra zasłynął w „Idolu”. Teraz wraca z nowym utworem! 

Interesujesz się zagadnieniami z zakresu anatomii człowieka?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >