"Co to płyta CD"? Nastolatki odkrywają relikty przeszłości » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Co to płyta CD”? Nastolatki odkrywają relikty przeszłości

„Co to płyta CD”? Nastolatki odkrywają relikty przeszłości

Taylor Swift jest jedną z najpopularniejszych artystek wśród młodego pokolenia. Debiutowała już w 2006 roku i do dziś wydaje swoje utwory w wersji fizycznej na płytach CD. Młode fanki artystki dzięki jej muzyce, odkrywają, czym są płyty CD.

Taylor Swift mimo młodego wieku jest jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej na świecie. Jej twórczość porywa zarówno starszych jak i młodszych. Dziś młodsza część publiczności słuch piosenek artystki głównie za pośrednictwem platform streamingowych. Niewielu wie, że ich rodzice muzyki słuchali w zupełnie inny sposób.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Taylor Swift kontrakt muzyczny podpisała już w wieku 14 lat. Dziś nastolatki w tym wieku są jej wielkimi fankami. Jednak często nie zdają sobie sprawy z tego, że w momencie debiutu ich idolki, który miał miejsce w 2006 roku, platformy streamingowe, dzięki którym dziś możemy słuchać muzyki w zasadzie w każdym miejscu, niejednokrotnie również nie potrzebując do tego nawet połączenia z internetem, dopiero się rozwijał.

Zobacz także: Lanberry w tarapatach? Zarzucają jej plagiat hitu z Eurowizji!

Artyści nadal nagrywają płyty CD

Artystka jest niekwestionowaną królową Spotify. Jej utwory były i nadal są odtwarzane przez miliony słuchaczy na całym świecie. W 2006 roku, kiedy na rynku ukazał się jej debiutancki krążek zatytułowany po prostu „Taylor Swift”, najpopularniejsza dziś platforma stremingowa Spotify dopiero pół roku wcześniej rozpoczęła swoją działalność. Nikt nie wiedział, czy szwedzki pomysł na odtwarzanie muzyki odniesie sukces, a z pewnością nikt nie przypuszczał, że wręcz zrewolucjonizuje sposób, w jaki będziemy słuchać muzyki.

Zobacz także: Michał Wiśniewski, przaśny i rockowy. Jako pierwszy zaczął sprzedawać prywatność

Choć dziś fizyczne nośniki z muzyką odchodzą do lamusa, to wielu wykonawców, między innymi właśnie Taylor Swift, nadal swoje utwory wydaje na płytach. Płyty CD z nagraniami Taylor Swift cieszą się zainteresowaniem słuchaczy, i nadal sprzedają się w wielotysięcznych nakładach. Dla wielu płyty CD to powrót do lat młodości. Nośniki te swoje tryumfy święciły w latach 90. Wówczas przestaliśmy słuchać muzyki na kasetach i w plecaku nosiliśmy discmany. Te niewielkie przenośne odtwarzacze CD pozwalały nam na słuchanie muzyki, tak długo, jak działały baterie.

Fanki Taylor Swift odkrywają nośnik CD

Najmłodsi fani artystki płyt CD raczej nie znają. Na TikToku pojawiło się nagranie, które momentalnie stało się hitem! Trzy siostry, które są fankami artystki, od swojej mamy otrzymały płytę CD z muzyką Swift. Aby móc posłuchać swoich ulubionych piosenek, będą musiały zmierzyć się z reliktem z przeszłości. Na krótkim filmiku, dziewczynki próbują najpierw wyjąć krążek z opakowania. Okazuje się, iż nie jest to takie łatwe. W tle nagrania słyszymy mamę dziewczynek, która mówi im, że właśnie tak słuchało się niegdyś muzyki. W momencie, kiedy jedna z sióstr odnajduje „magiczny przycisk” i płytę udaje się wyjąć z opakowania, dziewczynki są zachwycone!

Jak się okazuje, to nie koniec. Do odtworzenia płyty, dziewczynki będą potrzebować specjalnego sprzętu, jakim jest odtwarzacz płyt CD, który będą musiały same uruchomić. Swiftiebabies13 z zainteresowaniem przyglądały się odtwarzaczowi. Po chwili rozmyślania udało im się otworzyć sprzęt i włożyć płytę do odtwarzacza.

Zobacz także: Kupicha się wygadał. Słynna stacja nie będzie zadowolona?

Film na TikToku swiftiebabies13, na którym odkrywają płytę CD, obejrzało około 3 milionów osób. Wielu przyznało, że oglądając zmagania nastolatek, czują się staro, ponieważ sami słuchali muzyki na płytach CD.

Słuchałeś/łaś muzyki na płytach CD?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!