Jak sama artystka wyjaśniła, była odpowiedzialna za ustalenie kolejności wykonań i fraz, jakie mieli zaśpiewać poszczególni artyści biorący udział w nagraniu piosenki. Kiedy doszła do końcowego fragmentu utworu, pomyślała, że dodanie linii „Dziwny jest ten świat” byłoby świetnym sposobem na połączenie dwóch kultowych utworów i przekazanie jednego, budującego przesłania.
Niestety, Czesław Niemen nie zgodził się na wykonanie tej linii. Nie był to jednak brak zgody wynikający z niemiłych intencji, a raczej decyzja artysty, który po prostu nie chciał zmieniać oryginalnej wersji utworu. Bartosiewicz jednak nie ma wątpliwości, że gdyby Niemen zgodził się na zaśpiewanie „Dziwny jest ten świat”, nie mógłby już się bez niej obejść.
To by tak połączyło te dwa hymny ze sobą, niezwykłe piosenki, związało je na zawsze z tym przesłaniem takim bardzo budującym. Ale Czesław się nie zgodził. I nie zrobił tego w żaden taki jakiś sposób niemiły, po prostu był jak zwykle czarujący i uroczo mi odmówił.
„Moja i Twoja Nadzieja”: Edyta Bartosiewicz chciała przekonać Czesława Niemena, ale się nie zgodził
„Moja i Twoja nadzieja” to utwór, który powstał jako hołd dla ofiar powodzi, która w 1997 roku dotknęła Polskę. Pomysłodawcą nagrania była Katarzyna Kanclerz, a do projektu zaproszono wielu znanych artystów, m.in. Edytę Bartosiewicz, Czesława Niemena, Anitę Lipnicką, Kasię Kowalską czy Mieczysława Szcześniaka.
- Zobacz także: Hugh Jackman zaniepokoił fanów: „To znowu może być rak”
Piosenka odniosła ogromny sukces i stała się symbolem jedności i nadziei w trudnych czasach. Jej przesłanie wciąż jest aktualne i budujące, a artyści biorący udział w nagraniu po raz kolejny udowodnili, że w sztuce nie ma granic, a muzyka potrafi jednoczyć ludzi, nawet w najtrudniejszych momentach.
Posłuchajcie całej rozmowy Edyty Bartosiewicz z Tomaszem Brhelem w programie „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje:
Dodaj komentarz