Edyta Bartosiewicz: "Debbie Harry karmiła mnie łyżeczką"
Strona Główna > Edyta Bartosiewicz: „Debbie Harry z Blondie karmiła mnie owocami morza”

Edyta Bartosiewicz: „Debbie Harry z Blondie karmiła mnie owocami morza”

Edyta Bartosiewicz, polska wokalistka i autorka tekstów, zdradziła w rozmowie z Tomaszem Brhelem w programie „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje, że miała okazję spotkać się z jedną z największych ikon rocka lat 80., Debbie Harry z zespołu Blondie. Spotkanie to było niezwykle interesujące i zapadło w pamięć artystce z wielu powodów.

Edyta Bartosiewicz zdradziła, że miała okazję spotkać się z legendarną wokalistką zespołu Blondie, Debbie Harry. Jak się okazało, spotkanie to miało miejsce w bardzo ciekawych okolicznościach.

Debbie Harry zaprosiła Edytę na kolację, która odbyła się w restauracji o ekstrawaganckim charakterze. Kelnerzy obrażali gości, a goście kelnerów – wszystko to jednak działo się w bardzo specyficznej atmosferze i nie przeszkodziło wspaniałej zabawie.

Samo bycie z nią, spożywanie kolacji w bardzo ciekawych okolicznościach, to było mega punkrockowe wręcz, co się działo. To w ogóle była fajna restauracja. Tam z tego co pamiętam, to jednym z takich ciekawych… Ciekawa sytuacja była taka, że obrażano tam kelnerów i kelnerzy obrażali gości i to jakoś tak to miało być. Ale to oczywiście działo się na bardzo ciekawym pułapie.

Posłuchajcie całej rozmowy Edyty Bartosiewicz z Tomaszem Brhelem w programie „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje:

Edyta Bartosiewicz o spotkaniu z Debbie Harry

Podczas wieczoru Debbie Harry zachowywała się bardzo ekstrawagancko, co wprawiło Edytę w zdumienie. Wokalistka zespołu Blondie karmiła Edytę swoimi owocami morza. Debbie Harry okazała się jednak nie tylko interesującą osobą, ale również bardzo miłą i sympatyczną. Zaprosiła Edytę do swojego studia, gdzie nagrywała w tamtym czasie swoją płytę.

Było ciekawie, bo ona się bardzo ekstrawagancko zachowywała. Karmiła mnie na przykład swoimi owocami morza. Co przyprawiało, widziałam, o taką złość osobę, z którą przyszła. Także… Nie, ale ja uwielbiam Blondie. Uwielbiam w ogóle Debbie Harry. To jest… Była tak przemiła dla mnie. Mówiła, że oczywiście zaprasza mnie do studia. Bo ona wtedy nagrywała płytę. Żebym wpadła do studia. No, ale wiadomo, że nikt się tam nie będzie tam dopytywał i na siłę jej się zwalał w trakcie nagrań, więc to było takie grzecznościowe.

Debbie Harry – ikona rocka

Debbie Harry to nie tylko wokalistka i autorka tekstów, ale przede wszystkim ikona rocka lat 80. Zespołowi Blondie udało się wtedy zdobyć wielką popularność na całym świecie, a Debbie Harry stała się dla wielu kobiet inspiracją do tworzenia swojego stylu i wyglądu. Charakterystyczne blond włosy, ciemne okulary przeciwsłoneczne i elegancka, ale jednocześnie rockowa stylizacja – to wizerunek, który do dziś kojarzy się z Debbie Harry.

Jako artystka, Debbie Harry zawsze była bardzo odważna i innowacyjna. Jej muzyka łączyła w sobie różne gatunki, od punk rocka, przez new wave, po pop i dance. Wokalistka zawsze starała się poszukiwać nowych brzmień i eksperymentować z różnymi stylami. Dzięki temu jej twórczość jest wciąż żywa i inspirująca dla nowych fanów.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *