Dr Misio w utworze Chory na Polskę komentuje nasz kraj
Strona Główna > Dr Misio w nowym utworze „Chory na Polskę” nie przebiera w słowach komentując polskość

Dr Misio w nowym utworze „Chory na Polskę” nie przebiera w słowach komentując polskość

Piosenka „Chory na Polskę” to protest song ludzi, którzy kochają nasz kraj, ale mają już dość tego, że władza na każdym kroku ingeruje w ich życie. Do utworu powstał teledysk, który choć szokuje, to doskonale pokazuje obraz polskiego społeczeństwa. Koniecznie zobaczcie!

Singiel zapowiadający piąty album Dr Misio jest parafrazą „Choroby polskiej” zespołu Farben Lehre, a jakże aktualny tekst autorstwa Wojciecha Wojdy sprzed ponad dwudziestu lat wbija w fotel.

Tak niewiele się dzieje

Czas obietnic beztroskich

Nie wystarczy mi życia

By wyleczyć się z Polski

Teledysk twórcy „Sexify”

Uwagę przykuwa nie tylko warstwa liryczno-muzyczna, ale również sam teledysk, który jest doskonałym uzupełnieniem wybrzmiewającego przekazu. Za klip jest odpowiedzialny Piotr Domalewski – reżyser kilku polskich produkcji m.in.: filmu „Cicha noc” oraz popularnego serialu „Sexify” dostępnego na platformie Netflix. Akcja teledysku rozgrywa się w szpitalu na oddziale zamkniętym, którego pacjentami są „chorzy na Polskę” obywatele. Wcielili się w nich fani zespołu.

Ludzie nie znają tej piosenki, ale kiedy gramy ją drugi raz na bis, to śpiewają już z nami, bo tak samo jak my są chorzy na Polskę, są zarażeni miłością do tego kraju. I mają dość tego, że władza zagląda im do łóżka, mówi co mają myśleć, kogo kochać i jak żyć.

– mówi wokalista zespołu Arkadiusz Jakubik.

Nowa płyta Dr Misio

Dr Misio to oryginalny polski zespół założony przez aktora Arkadiusza Jakubiaka. Zespół w swojej twórczości nie boi poruszać się trudnych tematów, które często obrazują otaczającą nas rzeczywistość. Na swoim koncie mają już 4 wydane studyjne albumy, zaś piąty album Dr Misio ujrzy światło dzienne już jesienią 2023 roku.

Polecamy również: