Piotr Jacoń o coming oucie córki: "Przestałem używać słowa syn"
Strona Główna > Piotr Jacoń o coming oucie córki: „Przestałem używać słowa syn” [PODCAST]

Piotr Jacoń o coming oucie córki: „Przestałem używać słowa syn” [PODCAST]

Piotr Jacoń, autor książki „My, trans” był gościem najnowszego odcinka podcastu Kamila Balei „Tato, no weź”. Dziennikarz w szczerej rozmowie opowiedział, jak wygląda jego relacja z córką Wiktorią, która jakiś czas temu podzieliła się z nim ważnym wyznaniem. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Piotr Jacoń zawsze starał się dbać o jak najlepsze relacje ze swoimi dziećmi. Bywały wzloty i upadki, ale zawsze najważniejsze było dla niego okazywanie im jak największego wsparcia. Kilka lat temu sytuacja w jego rodzinie diametralnie się zmieniła. Powodem był coming out jego córki Wiktorii, która otworzyła się przed nim i powiedziała, co tak naprawdę czuje w związku ze swoją tożsamością. Sytuacja wymagała od niej sporego zaufania i była trudna dla obu stron.

Posłuchaj rozmowy z Piotra Jaconia z Kamilem Baleją w podcaście „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje:

Piotr Jacoń dokładnie pamięta ten moment, o którym powiedział Kamilowi Balei w podcaście „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje:

Zależało jej, żebyśmy byli oboje przy tym. Nie mieliśmy takiego pomysłu. Już nie chce mówić, co nam się wydawało, że nam zakomunikuje, ale to nie szło raczej w tym kierunku. My słuchając tego komunikatu od Wiktorii, właściwie nadal do końca nie wiedzieliśmy, o czym ona nam mówi. Znaliśmy pojęcie transpłciowość, choć raczej ono myliło nam się wtedy wymiennie z innymi określeniami, których teraz byśmy nie użyli.

Piotr Jacoń o kolejnym razie, gdy został ojcem

Dziennikarz czuł, że to wydarzenie na zawsze zmieniło jego miejsce w życiu córki. Słowa, które do tej pory były przez niego używane nabrały zupełnie nowego znaczenia, a bycie ojcem zyskało inny wymiar.

Tak opowiedział o tym w podcaście „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje:

Trzeci raz zostałem ojcem, wtedy, gdy Wiktoria się wyoutowała. To jest jednak też jakiś taki rodzaj… Też, żeby to nie brzmiało jakąś tanią metaforą, bo wiesz do jakiegoś stopnia, ja rzeczywiście stałem się na nowo ojcem. Także ojcem, któremu społecznie się trochę rola zmieniła. 

Po kilku latach od tego wydarzenia dziennikarz czuje już większą odwagę, by o tym mówić, chociaż nie jest to dla niego łatwe. O tym, jak z jego perspektywy wyglądała zmiana, która miała miejsce w życiu córki opowiedział Kamilowi Balei w podcaście „Tato, no weź”.

Słuchajcie nas w serwisach streamingowych

„Tato, no weź” to podcast dla przyszłych i obecnych rodziców, w którym głos za mikrofonem zabiera tata, pokazując tacierzyństwo z zupełnie nowej, nieznanej nam strony. Zapnijcie swoim dzieciom w wózku pasy, bo szykuje się naprawdę ostra jazda bez trzymanki.

Kup książkę „Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa” Wydawnictwo Agora: https://cutt.ly/Baleja-Tato-no-wez

Polecamy również: