Ed Sheeran odwołał koncert przed samym rozpoczęciem. Mówił o bezpieczeństwie fanów » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Ed Sheeran odwołał koncert przed samym rozpoczęciem. Mówił o bezpieczeństwie fanów

Ed Sheeran odwołał koncert przed samym rozpoczęciem. Mówił o bezpieczeństwie fanów

Od kilkunastu miesięcy trwa trasa „The Mathematics Tour” Eda Sheerana. Niestety, ostatni koncert brytyjskiego muzyka nie mógł odbyć się zgodnie z planem. Z powodu problemów technicznych tuż przed planowanym wyjściem na scenę artysta musiał odwołać swój występ. Wyznaczono już nowy termin wydarzenia.

Ed Sheeran od wielu lat utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych artystów na świecie. Z muzyką jest związany od dziecka – już w wieku czterech lat śpiewał w lokalnym chórze kościelnym, a jako nastolatek zaczął pisać pierwsze teksty piosenek.

Aby rozwijać karierę, Ed Sheeran przeprowadził się do Londynu. Debiutancki singiel muzyka, „The A Team”, ukazał się w 2011 roku i zapewnił mu pierwszą w życiu nominację do Nagrody Grammy. Dziś piosenkarz ma już na swoim koncie cztery takie statuetki.

Zobacz także: Jacek Kawalec stanął przed trudnym wyborem. Aktor rezygnuje z gry w teatrze

Ed Sheeran – dyskografia piosenkarza

Ed Sheeran wydał dotąd sześć albumów studyjnych oraz kilkanaście EP-ek. Jego ostatnia płyta, zatytułowana „-” (Subtract), miała premierę w maju tego roku. Promują ją single „Eyes Closed”, „Boat” i „Life Goes On”. Za produkcję krążka odpowiada założyciel grupy The National, Aaron Dessner, który współpracował z Taylor Swift przy tworzeniu jej świetnie przyjętych albumów „Folklore” i „Evermore”.

Finalna wersja płyty „-” znacząco różni się pierwotnych założeń piosenkarza. Brytyjczyk planował wydać pod tym tytułem zbierany od dziesięciu lat materiał na idealny krążek akustyczny, jednak na skutek trudnych osobistych przeżyć – choroby ciężarnej żony i nagłej śmierci przyjaciela – porzucił napisane wcześniej utwory i stworzył nowe, będące odzwierciedleniem tego, w jakim momencie życia się znalazł.

Zobacz także: Dlaczego Miley Cyrus przestała koncertować? Znamy odpowiedź!

Ed Sheeran w trasie

W kwietniu zeszłego roku Ed Sheeran wyruszył w trasę „The Mathematics Tour”, promującą swoje ostatnie albumy, czyli „ =” i „-”. W ramach trwającego właśnie tournée muzyk zagra ponad osiemdziesiąt koncertów w Australii, Europie i Ameryce Północnej.

Wśród odwiedzonych przez piosenkarza krajów nie zabrakło również Polski – artysta w zeszłym roku dwukrotnie wystąpił w Warszawie na Stadionie Narodowym. Niestety amerykańscy fani piosenkarza mieli mniej szczęścia, bo Ed Sheeran musiał niespodziewanie odwołać jeden ze swoich koncertów, który miał odbyć się w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Manuela z „Big Brothera” uniknęła najgorszego. Mogła zginąć?

Ed Sheeran odwołał koncert w Las Vegas

9 września na stadionie Allegiant w Las Vegas miał odbyć się jeden z koncertów Eda Sheerana w ramach trasy „The Mathematics Tour”. Tuż przed próbą dźwięku okazało się jednak, że z powodu problemów technicznych zaplanowane show nie może się odbyć.

Ekipa odpowiedzialna za przygotowanie sceny na koncert zauważyła problem z podłogą, w wyniku którego osunęły się dwie wysokie wieże z systemu nagłośnienia. Pomimo starań techników usterki nie udało się usunąć na czas. W trosce o bezpieczeństwo widowni zdecydowano, że występ zostanie odwołany.

Piosenkarz za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie przeprosił fanów, którzy mimo wielogodzinnego oczekiwania na występ musieli obejść się smakiem. Ustalono także nowy termin koncertu – Ed Sheeran zagra w Las Vegas 28 października. Fani, którzy nie będą mogli wziąć udział w przełożonym wydarzeniu, otrzymają zwrot pieniędzy.

Naprawdę staraliśmy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby koncert się odbył, ale nie zamierzam za nic ryzykować bezpieczeństwa moich fanów. (…) Do ostatniej chwili naprawdę myśleliśmy, że występ się odbędzie, ale ze względów bezpieczeństwa nie było to możliwe. Jeszcze raz przepraszam wszystkich i mam nadzieję, że do zobaczenia w październiku – napisał artysta.

instagram id=”Cw_cw0pvgjB”

Zobacz także: Rozbicki sprzedawał na bazarze. Odwiedziła go Wieniawa