Górniak miała śpiewać do Bonda! Ten utwór stworzyła pod film
Strona Główna > Edyta Górniak miała śpiewać dla Bonda! Ten utwór stworzyła pod film

Edyta Górniak miała śpiewać dla Bonda! Ten utwór stworzyła pod film

Edyta Górniak od lat 90. występuje na polskiej scenie muzycznej. Choć nie raz myślała o tym by ruszyć w świat, uznała, że zagraniczna kariera nie jest dla niej. Niedawno przyznała jednak, że stworzyła piosenkę pod film o Jamesie Bondzie. Numer miałby promować amerykańską produkcję.

Kariera Edyty Górniak rozkwitła po Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku. Zajęła wtedy 2. miejsce. Do tej pory jest to najwyższy wynik Polski w historii międzynarodowego konkursu. Wokalistka nie zrobiła jednak wielkiej międzynarodowej kariery, mimo wielkich nacisków i oczekiwań publiczności. Choć przez lata była porównywana do Whitney Houston, została w Polsce.

Zobacz także: Edyta Górniak walczy z uzależnieniem. Wyjechała na terapię

Edyta Górniak o międzynarodowej karierze

W rozmowie z „Pomponikiem” Górniak wyznała, że wciąż słyszy pytania: „dlaczego nie stanęłaś ponownie na scenie międzynarodowej? dlaczego tego nie kontynuowałaś?”. – To jest może niespełnienie dla ludzi, dla moich fanów, publiczności, która ceni moją pracę. (…) Chcieliby razem ze mną cieszyć się uznaniem na świecie – zaznacza Edyta Górniak.

Gwiazda dodaje, że byłaby to dla nich wielka radość, jednak sama czułaby ogromną presję, stres i lęk. Właśnie dlatego woli zachować bezpieczeństwo i dystans w międzynarodowych dokonaniach, choć jak zaznacza, jej życie jeszcze się nie kończy i wszystko może się wydarzyć. Chciała nawet dopomóc szczęściu i stworzyła piosenkę pod film o Jamesie Bondzie. Chodzi o utwór „Too Late”.

Zobacz także: Edyta Górniak wyznała, że miała zostać żoną Bruce’a Lee. To była jej „miłość życia”

Piosenka Górniak miała trafić do filmu

Piosenka „Too Late” Edyty Górniak powstała z myślą o słynnej serii filmów o Jamesie Bondzie. Jak wyznała wokalistka, która od kilku lat mieszka trochę w Polsce, a trochę w Stanach Zjednoczonych, za oceanem ma kilka znajomości.

Dzięki nim miała wysłać utwór i spróbować swoich sił jako muzyczna „dziewczyna Bonda”. Przeszkodziła jednak pandemia i Górniak musiała wracać do Polski zanim zamknięto granice, o czym opowiedziała w wywiadzie. Choć chciała wrócić i dokończyć swoją przygodę, nie udało się z powodu braku szczepienia na koronawirusa.

Miałam super team [w USA – red.], producentów, kompozytorów wspaniałych. (…) Wydałam „Lime” i wydałam „Too Late”. I „Too Late” to słusznie ludzie kojarzyli: o, to jest takie „bondowskie”. Taki był cel, żeby spróbować dostać się tym utworem do filmu „Jamesa Bonda” i miałam te connections [znajomości – red.] tam. Tylko oczywiście potrzebne są spotkania, przez e-mail to się nie udaje, więc dlatego taki utwór powstał i dlatego do „Too Late” tak brzmi bardzo „bondowsko”, bo pod tym kątem był pisany, bo taka była możliwość.

Zobacz także: TOP 10 najlepszych cytatów Edyty Górniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *