Eric Clapton złożył hołd znanemu artyście. Nagrał cover wielkiego przeboju » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Eric Clapton złożył hołd znanemu artyście. Nagrał cover wielkiego przeboju

Eric Clapton złożył hołd znanemu artyście. Nagrał cover wielkiego przeboju

Eric Clapton wydał nową piosenkę – cover „Always On My Mind”. Zrobił to w duecie z Bradleyem Walkerem. Artyści oddali hołd legendarnemu wokaliście country – Williemu Nelsonowi, z okazji 90. urodzin gwiazdora.

Eric Clapton nagrał cover wielkiego przeboju Williego Nelsona – „Always on My Mind”. Kilka dni temu w sieci pojawił się również teledysk promujący utwór. Miał on swoją premierę w MTV First Look, a także na billboardzie na Times Square. Piosenka jest urodzinowym hołdem dla artysty country, który uczynił ją przebojem.

Zobacz także: Dawid Podsiadło nagrał nowy utwór. Powraca do świata Cyberpunk 2077

Eric Clapton uhonorował 90-letniego artystę

Utwór „Always on My Mind” napisali Mark James, Wayne Carson i Johnny Christopher. Pierwszy raz ujrzał światło dzienne w 1972 roku, za sprawą wokalistki Gwen McCrae. Następnie wziął go na tapet legendarny piosenkarz Elvis Presley i nagrał swoją wersję hitu.

Piosenka stała się wielkim przebojem. Stało się tak jednak dopiero, kiedy zaśpiewał ją legendarny wokalista country – Willie Nelson. Miało to miejsce dekadę po premierze – w 1982 roku. Utwór zajął 5. miejsce na liście Billboard Hot 100 . Zdobył przy tym aż trzy nagrody Grammy. Kategorie, w których został uhonorowany, to: „Najlepsza piosenka country”, „Piosenka Roku”, a także „Najlepszy męski występ wokalny country”.

Zobacz także: Duff McKagan wyda nowy album. Basista Guns N’ Roses zapowiada powstanie serialu o scenie Seattle 

Teledysk do utworu „Always On My Mind” wzrusza do łez

Teledysk do „Always On My Mind” zawiera wzruszającą kolekcję zdjęć oraz filmów. Celebrują one legendarną, trwającą dekady karierę Williego Nelsona. Nowe nagranie poprzedza występy Erica Claptona na jego autorskim Crossroads Guitar Festival. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 i 24 września w Los Angeles. Wystąpi na nim również Bradley Walker, z którym współpracuje artysta.

Eric Clapton zgromadzi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość muzyki gitarowej na jednej scenie, podczas niezrównanego dwudniowego wydarzenia. Cały zysk z Festiwalu zostanie przekazany Centrum Crossroads w Antigui, placówce leczniczo-edukacyjnej założonej przez gitarzystę dla osób uzależnionych od używek – czytamy na Instagramie Erica Claptona.

W swojej autobiografii „Willie: An Autobiography” gwiazdor country napisał, że piosenka „Always on My Mind” zachwyciła go od razu po wysłuchaniu. Nie wyobrażał sobie zatem, by nie znalazła się ona w jego repertuarze.

Są piękne, smutne piosenki, które mnie oczarowują… Nawiedzające mnie melodie, których nie mogę wyrzucić z umysłu. To była właśnie jedna z nich – napisał artysta w autobiografii.

Zobacz także: Peja – zaczynał jako sportowiec. Tego nie wiecie o znanym raperze

Kim jest Eric Clapton?

Pseudonim artystyczny Erica Claptona to „Slowhand”. Po tym jak grał w Yardbirds w 1963 roku, muzyk rozpoczął profesjonalną karierę, współtworząc różne zespoły i z powodzeniem nagrywając solowe płyty. Wyprzedawał koncerty na całym świecie i był wielokrotnie nagradzany. Mógł również liczyć na uznanie dziennikarzy, ale przede wszystkim zdobył status legendarnego gitarzysty. W 2003 pojawił się na 4. miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów według magazynu „Rolling Stone”, zaś w 2011 na miejscu 2. W 2000 został wprowadzony jako artysta solowy do Rock and Roll Hall of Fame.

Zobacz także: Edyta Górniak straciła głos? Wyjawiła, co się działo na planie „Rytmy Dwójki”