Eurowizja 2022: Polskie preselekcje. Poznaliśmy wszystkich kandydatów
Strona Główna > Eurowizja 2022: Polskie preselekcje. Poznaliśmy wszystkich kandydatów

Eurowizja 2022: Polskie preselekcje. Poznaliśmy wszystkich kandydatów

W tym roku wyjątkowo napłynęło dużo zgłoszeń. Telewizja Polska przedstawia finalistów polskich preselekcji do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zobaczcie, kto powalczy w preselekcjach.

Polskie preselekcje do Eurowizji 2023

Na ten moment czekali wszyscy fani konkursu Piosenki Eurowizji. Telewizja Polska przedstawia finalistów polskich preselekcji „Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję”. Wyniki preselekcji poznamy 26 lutego. O tym, kto wygra, zdecydują jurorzy i telewidzowie.

  1. Ahlena – Booty
  2. Alicja Szemplińska – New home
  3. Blanka – Solo
  4. Dominik Dudek – Be good
  5. Felivers – Never back down
  6. Jann – Gladiator
  7. Kuba Szmajkowski – You do me
  8. Maja Hyży – Never hide
  9. Natasza – Lift u up
  10. YAN – Champion

Kiedy odbędą się polskie preselekcje?

Jak co roku TVP zastrzegła sobie też prawo do przyznania jednej dzikiej karty osobie spoza zgłoszeń lub wyeliminowanej. Co to oznacza? W finale może być nawet 11 uczestników. Do 20 lutego wykonawcy muszą zgłosić organizatorom oficjalną wersję audio piosenki w formacie .WAV, materiały do promocji (np. teledysk albo lyric video) oraz stage plan, czyli projekt występu w preselekcjach.

Polskie eliminacje do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędą się 26 lutego 2023 roku o 17:30 w Warszawie. Nie znamy jeszcze prowadzących ani gości specjalnych konkursu. Przewodniczącą jury będzie Edyta Górniak.

Polecamy również: