Eurowizja 2023: Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję
Strona Główna > Eurowizja 2023: Blanka będzie reprezentować Polskę w Liverpoolu

Eurowizja 2023: Blanka będzie reprezentować Polskę w Liverpoolu

Za nami polskie preselekcje do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Liverpoolu! Konkurs organizuje Wielka Brytania w imieniu zeszłorocznych zwycięzców, czyli Ukrainy. Walka w preselekcjach była zacięta, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden. Polskę reprezentować będzie Blanka.

Eurowizja 2023: Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję

W niedzielę 26 lutego 2023 roku na antenie Telewizji Polskiej odbył się koncert „Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję”. Spośród nadesłanych zgłoszeń została wybrana 10 kandydatów, którzy walczyli o udział w Eurowizji. Wśród nich znaleźli się między innymi Alicja Szemplińska, Dominik Dudek, Jann, Natasza Urbańska czy Maja Hyży.

Zwycięzca mógł być tylko jeden! Polskę w tym roku podczas Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Liverpoolu, reprezentować będzie Blanka z piosenką „Solo”.

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2023 w Liverpoolu?

67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja 2023 roku w M&S Bank Arena w Liverpoolu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „United by Music”. W konkursie wystąpi 37 krajów. Będzie to pierwsza Eurowizja od lat bez reprezentanta Macedonii Północnej. Z powodu kryzysu energetycznego ze startu zrezygnowali również nadawcy z Bułgarii i Czarnogóry.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *